Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első babakocsi vásárlásra...

Első babakocsi vásárlásra készülünk. Milyen szempontokra kell figyelni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Például azt, hogy milyen terepen akarod használni.Mi gyakran voltunk a nyaralónkban a babával, mert emeletesben lakunk és ott volt, ahol nem aszfaltoztak le minden utat, így nagy kerekűt vettünk, nem bolygósítottat, hogy azokat az utakat is bírja. Illetve nagy belső méretűt, mert nagynak ígérkezett a baba.Egyébként a miénk Bergon. Én nagyon szeretem már a harmadik babánk fogja nyúzni és még jól bírja.
2009. dec. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolóval, szerintem érdemesebb venni nagy kerekű kocsit. Nekünk Hauck Jogger van, nem bolygósítható a kereke, amit szeretek is meg nem is, de ha még egyszer vennék akkor is olyat vennék aminek fix az első kereke, mert pl. ha kavicsos úton tolod nem ugrál össze vissza és könnyebb tolni.

Jó dolog ha van hozzá esővédő és esetleg napernyő is, de ez annyira nem fontos, ezeket utólag is be tudod szerezni ha szükséges.

Állítható tolókar magasság is jó dolog szerintem, mert nálunk apa magasabb mint én, így csak 1fokkal feljebb emeli és máris nem görnyed akkorát, nem úgy néz ki mint majom a köszörűkövön :)))

Én azt is megnézném, hogy könnyen összecsukható-e, mert már találkoztam olyan kocsival amiről mindent le kellett szedni ahhoz, hogy az autóba be lehessen tenni. Lapra csukva minél kisebb annál jobb.

A háttámlája teljesen vízszintesig dönthető legyen, ez újszülött korban fontos.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, sok sikert kívánok hozzá :))))

2009. dec. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a legfontosabb az volt a babakocsi választásban, hogy a tolókarja oda-vissza legyen állítható. És még az, hogy télen is használható legyen, tehát ne legyen annyira nyitott. A harmadik szempont pedig az volt, hogy vízszintig fektethető legyen, de az ülő funkció meglegyen rajta. Mi használtan vettünk a Vaterán 6500ft-ért Bebe Go márkájút, tökéletes babakocsi, minden igényünknek megfelel.


3hónapos kisfiú anyukája

2009. dec. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A bolygósítható kerék is fontos szerintem, és amit elöttem írtak, hogy jól összecsukható legyen. És amikor veszed, próbáld ki minden esetben, hogy nem húz-e oldalra, jó-e a fék rajta (tömegközlekedsnél fontos a jó fék a babakocsin).

Utolsó válaszoló

2009. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. dec. 28. 13:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.

-Vízszintesig(majdnem vízszintig 170fok)dönthető legyen

-bolygósítható első kerék és

-esenyöre csukható legyen

-viszonylag könnyű(6-8 kg).

Az utóbbit amiatt mondom,mert én megjártam.Vettem egy babakocsit,minden szempontból megfelelt nekem,de lapracsukós volt és nehéz(majdnem 10 kg).Én nem BKV-zom,de utáltam,betenni a kocsi csomagtartójába,mert nehéz volt és ráadásul mindig összekoszoltam magam a kerekeivel.

Ja,még egy dolog,amit érdemes megnézni,megkérdezni(ha használtan veszel)hogy milyen magas a tolókarja.Nekem a mosani magasan van (105-110cm ahol fogod,164 cm vagyok) és nekem nem kényelmes tolni.

2009. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a következők voltak fontosak:

- Vízszintesen tudjon feküdni benne a baba (megjegyzem én meglepődtem azon, hogy nem minden kocsi ilyen)

- Bolygókerék (iszonyú jól forog a mienk kereke)

- Szerettem volna olyat, aminek a tolókarja másik irányba is állítható, de sajnos ennyi pénzért nem kaptam, viszont a spotkocsi két irányból rátehető.

Sajnos nem volt 100 Ft-unk babakocsira, így faragnom kellett az igényekből, pl az enyémnek hátránya még, hogy nagyon kicsi a tárolórésze, és alig lehet beletenni vmit. Véleményem szerint a legfontosabb a vízszintes fekvés lehetősége.

2009. dec. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!