Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek manapság mikor...

Szerintetek manapság mikor jön el egy pár életében a gyermekvállalás gondolata? Mennyi időnek kell ahhoz eltelnie? Hány éves legyen a nő, és a férfi?

Figyelt kérdés

Tudom általánosítani nem célszerű, de érdekel, hogy mások miképp vélekednek egy családalapításról. :)


22/L



2014. márc. 9. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre tényleg nem lehet válaszolni, mert ez egyéni dolog, minden emberném más ez az idő.


Nálunk úgy volt, h. már 2 éve voltunk együtt a férjemmel, ebből 1 évet együtt laktunk mikor éreztem, hogy most már nagyon jó lenne egy kisbaba. A párom felől már hamarabb is jöhetett volna a gyerek.

A korra se lehet jól válaszolni, mert én pl. 31 évesen szültem, de csak azért, mert későn találkoztam a férjemmel.

Ha korábban ismerkedünk meg, szívesen szültem volna már akár 24-25 évesen is.

2014. márc. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Nincs ilyen időpont es korhatár. mi szerintem a "minimum", hogy a leendő szülők nagykorúak legyenek, mindkettonek legyen munkahelye - a nőnek is minimum a gyedhez elegendő munkaviszonya- , rendezett lakás körülmények es nehány hónapra elegendő tartalék.
2014. márc. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Ez egyéni és nem lehet általánosítani.

Valakinek huszonévesen, valakinek harminc valahány évesen. És sok minden függ nem csak az illető korától, hanem hogy milyen kapcsolatban van és az a kapcsolat, illetve a másik fél ideális-e a gyerekvállalásra, illetve magától a környezettől, helyzettől, amiben benne él-élnek.

Én kérdező annyi idősen, mint most te vagy, már házas voltam és éppen pocakban volt a kisfiam, aki azóta már óvodás. Egyáltalán nem bántam meg, hogy akkor alapítottam családot, amikor. Nekünk ez így volt ideális.

2014. márc. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Mindenki máskor érzi.

Én pl vállaltam volna már korábban babát (21 évesen jöttem össze a férjemmel), de ő kijelentette, hogy albérletbe nem vállalunk.

Így szép lassan meglett az esküvő, ház, kocsi, kis megtakarítás, és 28 évesen szültem.

De így normális, rendezett körülmények közé érkezett.


Van, aki albérletbe is bevállalja, és ugyanúgy szépen fel tudja nevelni.

Van, aki nem is tervezi, csak becsúszik, és "majd lesz valahogy" felfogással megtartja.

Szóval gondolkodástól is függ.

2014. márc. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az elsőt házasság után 2 évvel vállaltam. A másodikat 8 hónapos kapcsolatban, ő is tervezett volt. Nem bántam meg, a második esetében az idő komoly szerepet játszott. Ha huszonéves lennék, biztos nem vállaltam volna, és hülyének titulálom magam, de harminc közepén kevesebb idő van gondolkodni és minden feltétel adott volt.:)
2014. márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőm most 16 hetes terhes. Nekem van egy 3 éves nagylányom és egy 1 hónapos kislányom.

A barátnőm a terhességem felénél közölte, hogyha én túlélek két gyereket, akkor neki sem lehet problémája vele.

Szóval, őt az én két gyerkőcöm "vette rá", hogy feladja a problémamentes és kalandos életét.

A párja pedig türelmesen várt erre a pillanatra szimplán 4 évet.

Nagy mázlijuk volt, első hónapban összejött a baba.

Most pedig izgatottan várjuk. Főleg én, a keresztanya :))))

2014. márc. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én személy szerint már 22 évesen szerettem volna egy babát (16 éves korom óta vagyok együtt a párommal), azonban ésszerűen gondolkodva előbb egy kis karrier,lakás,kocsi,szóval megfelelő háttér kellett. lediplomáztam, dolgoztam, elértük a "megfelelő hátteret". 29 évesen szültem :)
2014. márc. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

20 voltam mikor terhes lettem, 21 évesen szültem. A párom akkor 28 éves volt. Akkor 5 éve voltunk együtt. Becsúszott a baba, de nem volt kérdés, h maradjon-e. :) Nekem akkor már volt 1 éves munkaviszonyom, így megkaptam a gyedet. Amint kiderült, h jön a baba, felépült egy kicsi ház nekünk. A párom szerencsére elég jól keres, így nem volt gond ezzel.

A "picurkánk" mára már 2 éves nagyfiú, én pedig 23 vagyok, és nagyon szeretem h ilyen fiatal anyuka lettem :)

(ha Ő nem csúszik be, a mai napig nincs gyerekünk, mert az eredeti terv az volt, h ráérek 25-26 évesen szülni :) )

2014. márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem korfüggő. Inkább az érzések dominálnak...én például mindig onnan tudtam hogy szerelmes vagyok, hogy gyerekről ábrándoztam, ráadásul kislányról. És azt is tudom miért. Mert az anyját akartam benne viszontlátni kicsiként, ahogy pedig cseperedik és felnő, azt a nőt akibe egykoron beleszerettem.

Persze ezek csak ábrándok, a valóság most sajnos úgy néz ki hogy nemrég kezdtem csak dolgozni, barátnőm is sok gonddal küzd, úgyhogy a megvalósítása ezeknek a terveknek még jóval odébb van. Nagyon sok minden kellene még ahhoz hogy a feltételek adottak legyenek. Arról nem is beszélve hogy előbb el akarnám venni, kellene egy kis kuckó is, stabil egzisztencia...de ez mind-mind pénzbe kerül, sajnálatos módon ez is elég nagy szerepet játszik manapság abban hogy mikor jöjjön el egy pár életében a gyerekvállalás.

2014. márc. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy folyamatosan jelen van, csak esetleg szóba se merik hozni egymás előtt, mert nem állnak úgy anyagilag.
2014. márc. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!