Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lehet az és mit tegyek,...

Miért lehet az és mit tegyek, ha 1,5 évesem egyik napról a másikra esténként nem altatható el a megszokott módon, hanem játszana, sír, hisztizik, ha kezdődne a lefektetés?

Figyelt kérdés

Nem változott meg a napi ritmusunk semmiben. Mármint csak ebben, de már egy hete tart.

Régebben fürdés, tejcsi, utána bírkózás-mese-bújás és alvás, most meg még csak az ágy közelébe sem hajlandó jönni, ha meg odacipelem, már a szobába kezdődik a sírás, visítás. Miért lehet ez? Közben úgy látom, hogy fárádt, meg kifárasztjuk napközben, főleg délután, amikor már apa is itthon van.


2009. dec. 9. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy most jött el a félős korszaka. Van éjjeli fény a szobájában? Ha nincs, próbálj meg berakni hozzá valami kis lámpát, de ne legyen nagyon fényes.
2009. dec. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az enyém 19 hónapos. Ő egyedül aludt el mindig a saját szobájában este is. Most pár napja csak akkor hajlandó este elaludni, ha magam mellé fektetem a mi ágyunkban. Tegnap este is fél kilenctől, fél tízig küzdöttünk a kiságyba, meguntam magam mellé vettem és két perc múlva húzta a lóbőrt. Lehet tényleg jön a félős korszak.

Türelem, mást én sem tudok, remélem ez is hamar elmúlik.

2009. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak front van...

Nálunk ugyanez a helyzet, 1,5 éves, eddig gyönyörűen elment aludni, fürcsi, mese, puszi után. De hétvége óta minden este huncutkodik, menekül, ha látja, hogy vinni akarjuk az ágyába.

2009. dec. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én 18 hósom is ezt csinálja 2 hete...addig csak betettem az ágyába,odaadtam a cumit,puszi,simi,elmondtam,h kimegyek a szobából,de nem megyek messzire,és készen is voltunk.Most?Amint az ajtó felé megyek felpattan és sír,visít,h ANYAAAAA!Az ölembe szoktam venni,5 perc alatt elalszik.De éjszaka 1-2 körül ugyan így sír,visít,olyankor át kell vinnem magamhoz.Ott elalszik,és reggel fél 8 körül kel csak fel.2 ismerősünknél is ez van(a babáink egy idősek +/- 1-2 hónap)és ők sem tudnak mit csinálni.Viszont arra a következtetésre jutottunk,h félnek.Szval türelem,előbb utóbb vissza állnak a dolgok a régi kerékvágásba.
2009. dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!