Ha annyira veszélyes a h1n1, miért nem kötelező a védőoltás? Akik oltattak nem félnek az oltás hosszútávú mellékhatásaitól, a kismamák attól, hogy a babára milyen hatással lesz?
Az orvos, aki beadja, felelősséget vállal, ki meri jelenteni, hogy teljesen egészségesen fog megszületni a babám, és később sem fog jelentkezni semmi mellékhatás, fejlődési rendellenesség vagy bármi?
Ha így lenne, ha biztos lenne, akkor kötelező lenne legalább a kismamáknak, mert állítólag mi vagyunk a legveszélyeztetettebbek.
Ja ,én azt is hallottam, hogy majd a gyerekem, aki most 19 hónapos, butább lesz iskolában, mint a nem oltott társai. És mégis ezt mi alapján meri akárki is kijelenteni és mégis hogy fogják bizonyítani?
Én oltattam magam is és a gyereket is, tervezzük a kistesót, így inkább most oltatom magam, mint a terhesség legelején.
Én már inkább elengedek mindent a fülem mellett, akár pozití akár negatív vélemény az oltással kapcsolatban. Így döntöttem és kész. Ha valami baja lenne a gyerekemnek a vírustól, soha nem tudnám megbocsátani magamnak, hogy lett volna lehetőség védekezni és mégsem tettem. És ha ez az oltás annyira káros, akkor valószínüleg pár éven belül a fél ország feldobja a talpát és beteg lesz, világviszonylatban, meg igencsak megcsappanna a népesség. Ugyan kinek lenne ez az érdeke. Azt a verziót inkább elhiszem, hogy szándékosan terjesztik a vírust, ami ellen van oltóanyag és így meggazdagodnak a gyógyszergyárak, nade hogy valaki egy eész világot akarjon ledönteni egy oltással, ami ráadásul országonként más és más. Ugyan már.
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy a szezonális influenza elleni oltást már 6 hónapos kortól adják, és ez az oltás ugyanaz, csak más benne a vírus, AMI NEM ÉLŐ VÍRUS!!! Most is csak azért nem oltanak egy évnél fiatalabb gyerekeket, mert a legidősebb akin tesztelték 11 hónapos volt.
Én sem oltatok. Több orvos és gyógyszerész ismerősöm is lebeszélt róla. A védőnő még két hete határozottan nem ajánlotta, mert soha semmilyen védőoltást eddig nem szabadott adni kismamáknak. Akkor ezt most mitől? Ma beszéltem vele, kérdeztem, hogy nem e változott a véleménye? A válasz: nem mondhatja, hogy nem ajánlja, mert már többeket feljelentenek emiatt és meghúrcibálják őket, a döntés az enyém, de ő tartja magát a két héttel ezelötti beszélgetésünkhöz.
Egyébként azt olvastam, hogy a 70-es években volt egy ehhez összetételében nagyon hasonló vakcina, hosszútávú mellékhatása 4-5 év múlva jeletkezett. Viszonylag sok embernél idegrendszeri próblémákat okozott és v-milyen szindrómát is erre vezetnek vissza. Ha megtalálom a cikket, belinkelem. Egyébként oda kell figyelni a rendszeres kézmosásra, arra, hogy kerüljük a tömeget, és bkv után ne nyúljunk a szemünkhöz, szánkhoz, orrunkhoz, fülünkhöz. Ja és sok sok C-vitamin. Én még eszek naponta egy gerezd fokhagymát is ami baciölő és heti egyszer beveszek egy influenza megelőző bógyót, amit az orvos adott.
Guillain-Barre Szindróma - ez az a szindróma, ha jól tudom, de annak, hogy ezt v-ki mellékhatásként megkapja elég csekély az esélye.
Én azért maradok az immunrendszer felturbózásánál és körültekintőbb vagyok, nehogy v-ki, v-mi megfertőzzőn.
Madár, disznó vagy spanyol? Influenza természetesen
Influenza természetesenMadár, disznó vagy spanyol? Mit takar az elnevezés?
Aktuális téma a H1N1 influenza megelőzése, kezelése. Influenzáról beszélünk, normál esetben a szó egy enyhe, bosszantó téli betegséget jelent, időről időre azonban pánikhangulat uralkodik el körülötte.
Különböző fantázianeveken, disznó, madár és titokzatos számokon emlegetik, világjárványt jósolnak. Szerencsére valódi pandémia ritkán lesz, de talán nézzük meg, mit jelentenek a számok és betűk a H1N1 mozaikszócskában.
Az influenza vírusos betegség. Kórokozói az A, B és C influenza vírusok. Az A vírus kiterjedt járványokat okoz, a B vírus általában kisebb helyi megbetegedésekből, a C vírus pedig egyedi esetekből mutatható ki.
Az influenzavírus mikroszkóp alatt úgy néz ki, mint egy rajzfilmfigura. Felületén antigének vannak, ők a vírus névjegyei. Azokat az anyagokat nevezzük antigénnek, melyek a gerincesek szervezetében ellenanyagok (antitestek) termelését, illetve immunválaszt indítanak el.
Az elnevezés Detre László magyar mikrobiológustól származik, feltehetően az anti(testet) generál szavakból. Az antigének általában fehérjék vagy poliszacharidok; ezek a baktériumok, vírusok és más mikroorganizmusok testét felépítő anyagok. Az A vírus felszíni szerkezetét két antigén határozza meg, a hemagglutinin (H) és a neuraminidáz (N). Az emberi megbetegedést okozó törzsekben három H antigén (H1, H2, H3) és két N antigén (N1, N2) fordul elő. A felszíni antigének folyamatos változásban vannak. Változásuk okozza, hogy az egyszer átélt influenza ellen nem fejleszt ki a test teljes védettséget, és azt is, hogy az influenza elleni oltóanyagok gyorsan elévülnek.
Ezért a védőoltás soha nem ad teljes védettséget, hiszen a vírus, amiből készült, nagy valószínűséggel más, mint amivel fertőződünk. Az influenzavírus jelenléte a szervezetből immunválaszt vált ki, a saját védekező rendszere gyógyítja meg a beteget. Antibiotikumot általában a szövődményekre (felülfertőződött torok, tüdőgyulladás) adnak.
A csodafegyver a H1N1 ellen a jó állapotban lévő immunrendszer. Fontos, hogy betegen pihenjünk, testünk a gyógyulással legyen elfoglalva, és ne a munkahelyi, otthoni stresszel. A szövődmények általában akkor jelentkeznek, ha lábon hordjuk ki a betegséget. A stressz önmagában is gyengíti az immunrendszert.
Milyen természetes módszerekkel előzhetjük meg az influenzát?
Az influenza vagy a szájon, vagy az orron keresztül fertőz. A rendszeres kézmosás, főleg evés előtt ezért is nagyon hasznos. Lehetőleg ne együnk a buszmegállóban piszkos kézzel gyrost.
A torkot karban lehet tartani sós vizes gargalizálással (naponta), még jobb, ha teszünk a vízbe pár csepp tiszta (nem a párologtatóba való, hanem gyógyszertári minőségű) teafaolajat. Ha tudunk ilyet szerezni, egy-két cseppet naponta bevehetünk belőle, kis mézzel. Barátunk, a H1N1 2-3 napig is elidőzik az orrüregben és a torokban, mielőtt munkája eredménye láthatóvá válna. A meleg tea is kimossa a szájüreget, és a béltraktusban a másvilágra küldi a vírust.
A teafaolaj olívaolajjal, vagy mandulaolajjal hígítva az orr belső átkenéséhez is jó, de a tengervizes spray is megteszi. Inhalálni is lehet vele.
Napközben, ha a kolléga tüsszög mellettünk, vagy behozzák a náthás gyereket az óviba, nagyon jó vírusölő a citromolaj. Párologtatva. Nyugtat is, de úgy, hogy a szellemi kapacitást serkenti.
Az influenzát ne hordjuk ki lábon, egyrészt, mert fertőző betegség, másrészt, mert ilyenkor lesznek elhúzódó szövődményei. Az immunrendszer nagy munkát végez, tegyük lehetővé, hogy a feladatra koncentrálhasson. Feküdjünk, pihenjünk, fogyasszunk sok folyadékot, a közepes lázat ne csillapítsuk, mert ez a legjobb vírusölő, és könnyű ételeket együnk.
Mit szedjünk, hogy immunrendszerünk harcra kész legyen?
A jó öreg C-vitamin mindig legyen kéznél, de H1N1 a D vitaminnal sincs barátságban. Az Echinacea (kasvirág) növény homeopátiás alacsony hígítása (5 CH) is nagyon jó immunerősítő. A Vincetoxicum kimondottan influenzaellenes hatású, szintén alacsony (5 CH) homeopátiás hígításban javasolt. Az influenzára leggyakrabban rendelt homeopátiás szer az oscillococcinum, heti egyszer szedve felkészíti a szervezetet a vírussal való találkozásra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!