Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is kibeszélni...

Szerintetek is kibeszélni való az, ha az apuka megy szülőire?

Figyelt kérdés

Múlt héten volt szülői értekezlet az iskolában, és úgy alakult, hogy a férjem ment el rá. Tény és való, hogy eddig én mentem mindig, hiszen itthon vagyok a kicsivel, eleve én hordom a nagyot iskolába, jobban ismerem a tanító néniket, tudom a problémákat. Viszont most úgy alakult, hogy a pici nagyon rosszul alszik, így én nagyjából zombi üzemmódban vagyok itthon. Nagyon keveset alszom hetek óta, és aznap tényleg alig aludtam valamit, ráadásul meg is jött, görcsöltem, szarul voltam, úgyhogy megkértem a férjem, hogy legyen kedves ő menni szülőire, mert én nem érzem magam alkalmasnak rá. Nem is volt ezzel részéről sem semmi gond. Mindent felírt, megbeszélte a tanítókkal, amit kértem, szóval minden rendben ment, én úgy gondolom.

Persze következő napokban több anyuka is kérdezte, hogy miért a férjem volt szülőin, én pedig a fenti indokokat elmondtam nekik is.

Erre most hallom vissza már másik osztályba járó gyerekek szüleitől is (ismerősök egyébként ők is, csak arra akartam célozni, hogy lassan iskola szinten megy a pletyka), hogy én milyen szar anya vagyok, nem foglalkozom a gyerekekkel, csak meresztem otthon a v.alagam, és micsoda p.itsa vagyok, hogy szegény dolgozó férjemnek kell még szülőire is bejönnie. Meg ez egyébként sem a férfiak dolga, milyen hülye küld férfit szülőire. (más apukák is voltak férjem szerint, úgyhogy ezt sem igazán értem) Hozzáteszem 3 év alatt most először fordult elő ilyen, pedig elsőben például még én is dolgoztam, mert nem volt még kistesó.

Miért kell mindenből ilyen pletykarohamot csinálni? Miért ne mehetne egy férfi szülőire? Akár mindenféle indok nélkül is, csak mert szeretne mondjuk. Miért nem elegendő indok az, hogy rosszul éreztem magam? Ettől nem hinném, hogy szar anya lennék, tanulok a gyerekkel, jó tanuló, udvarias, teljesen normális kisfiú! Ráadásul nem rendszeresen történik ez, most először fordult elő. Ti mit gondoltok erről?


2014. jan. 27. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az apa pont ugyanolyan szülő, mint az anya. Ugyanazok a jogok illetik és kötelezettségek terhelik, tehát szerintem semmi kivetnivaló nincs abban, ha ő megy el a szülői értekezletre. Indok sem kell hozzá. Pletykafészkekkel meg nem kell foglalkozni, legyen a pletykálkodás a legnagyobb örömük.
2014. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szakközépben még a saját szülőimre is elmentem, mert a szüleim nem értek rá, megbíztak bennem, és nem érdekelte őket, hogy milyen színű ingben fogunk ballagni, erről szólt a szülői fele...

Amíg jártak a szüleim, addig felváltva jártak, egyszer egyikük, másszor másikuk, soha nem volt ebből gond. Szerintem semmi kibeszélni való nincs ebben. Ha a férjed nem tette szóvá, másoknak semmi közük hozzá. Meg könyörgöm ez egy szülői, ha egyikőtök se menne, akkor se dőlne össze a világ. Nálunk volt, hogy kihagyták a szüleim, megkérdeztünk más szülőket és kész. Ne foglalkozz a sok hülyével!

2014. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg se kellett volna indokolnod! Annyit kellett volna mondani, hogy mert csak. Kész. Itt is ilyen pletykás csürhe népség van, de rajtam nem találnak fogást, úgy tudok 1 szóval válaszolni, mint a huzat.:) Mindenki másként ismer és ez olyan király, nem tudnak miről pletykálni.

Undorító mikor nyájaskodnak a képedbe aztán meg alig várják, hogy a másik 5-nek tetszelegjenek a pletykákkal. Sz@rd le, mocskos banda:))))

Semmi kivetnivaló nincs abban, hogy apa megy szülőire, ő is szülő, mint az anya!!!!!!!!

2014. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért az baromi szomorú, hogy ilyen emberek szülnek gyereket, akikről a kérdésedben írsz. A mai 12-15 évesek egy része van ezen a szinten, hogy ilyen dolgokon pletykálkodna.


Nálunk mindig az ment szülőire, aki épp ráért, soha senki nem csinált ebből problémát. Ráadásul nálunk, mivel hárman vagyunk testvérek, szinte majdnem mindig egyszerre volt legalább két gyerek szülőije - nyilván anya az egyikre, apa a másikra ment. De ha valamelyikük dolgozott, én, mint legnagyobb testvér is sokszor voltam szülőin, ami teljesen természetes volt, a szülők is szívesen láttak, az osztályfőnök is. Soha senkitől nem hallottam utána, hogy "milyen szülők ezek, rabszolgának tartják a gyereket és őt küldik szülőire..."


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ezek a szülők, akik ilyeneket állítanak rólad, nem normálisak. Ne törődj velük.


19L

2014. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Igazából nem is a pletyka zavar a legjobban, bár hazudnék, ha azt mondanám, hogy jólesik, hanem az, hogy ez szerintük női dolog. Mintha apuka nem is lenne szülője annak a nyomorult gyereknek! Mintha erre csak egy nő lenne képes (mármint végigülni a szülőit).
2014. jan. 27. 15:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nálunk már többször előfordult,hogy a munkám miatt,vagy mert éppen akkor született meg a pici,nem én mnetem el a szülőire,hanem a férjem.Nincsen ezzel semmi gond ,inkább azzal,hogy mások ezen csámcsognak.Gondolom ők mintaszülők,soha nem fáradtak,nincsen más dolguk.Persze,tudom,a gyerek az első..de neked kettő is van a leírottak alapján :-) Szóval ne foglalkozz velük,unalmukban pletykálnak másról,bár jobb lenne,ha mindenki magával foglalkozna.
2014. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 kisebb testvérem van, mind iskolások még. Persze mindenhol egyszerre van szülői, így egyikre anyukám, másikra apukám, harmadikra nagymamám, negyedikre én megyek. Szépen is néznénk ki, ha csak az anyukák mehetnének.. :D
2014. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zabmester ***** válasza:
100%
Csak a szűklátókörű, ostoba emberek számára negatívum az, amiről írsz, alapjában véve viszont teljesen normális dolog, hiszen a gyereknek mindketten a szülei vagytok, és véleményem szerint eleve az menjen rá el, aki jobban ráér, aki éppen alkalmasabbnak érzi rá magát. Egy kialvatlan, fájdalmakkal küszködő szülőnek miért kellene elmennie, ha a szülőtársa is el tud menni? Meg úgy eleve, miért kellene ehhez indok? Így beszéltétek meg, és kész. Ilyen ostobákkal ne foglalkozz, inkább örülj neki, hogy ti normális szülők vagytok, ahol nem evidencia, hogy minden, ami a gyerekek körül adódhat, az kapásból csak a te dolgod lehet.
2014. jan. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Természetesen nincs gond azzal, ha apuka megy. Nálunk 3 apuka van ott rendszeresen, de ebből kettő eszméletlenül idegesítő. Az egyik állandóan poénkodik. Folyamatosan sexuális tartalmú, vagy piálással kapcsolatos beszólásai vannak, a másik meg szimplán hülye, aki képtelen értelmezni az elhangzottakat, és 100x is megkérdezi ugyan azt. Szóval ők inkább maradnának otthon.
2014. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen nők is vannak. Oké nem piálás de folyton beszólogatnak, mint a dedóban.
2014. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!