Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szed valaki Tamiflut influenza...

Szed valaki Tamiflut influenza megelőzés céljából? A gyerkőcnek adja valaki?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Megelőzésre ne szedd, csak ha beteg vagy! Rezisztens lesz rá a vírus!
2009. dec. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igy van,multkor volt erről egy műsor,nem szabad!!!
2009. dec. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor marad más védekezés és sok vitamin.
2009. dec. 4. 09:43
 4/7 anonim ***** válasza:

És az OSCILLOCOCCINUM?

Én azt szedem megelőzésre. Szabad?

2009. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi is az oscillococcinumot szedjük egyébként meg az echinacea-t, csak gondoltam a tamiflu talán hatásosabb lenne, de ezek szerint maradunk a homeopátiánál és a C, D vitaminnál.
2009. dec. 4. 13:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem az orvosom róla. Azt mondta, hogy terheseknek nincs ellenjavaslat, de nem ismert a hosszú távú mellékhatása. Szóval ugyanott vagy vele, mint az oltóanyaggal, főleg ha többet beveszel, lehet, hogy még rosszabb. Én megelőzésképp maradtam a homeopátiánál, és a sok gyümölcsnél.(és végül oltattam, bármennyire ellene voltam, de pont amiatt döntöttem úgy, ha beteg leszek és gyógyszert kell szednem aminek ugyanúgy nem ismert a hosszú távú mellékhatása a terheseknél, akkor ugyanott vagyok).
2009. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 5 éves. Tegnap este óta Tamiflu 30mg-ot szed. Alig lehetett beszerezni a 30 mg-osat. kb 36 órája kezdődött hirtelen hajnal 3kor 39 fokos láz, majd hasfájás. Aztán lázcsillapító. kb 6 óra mva a feje fájt, majd déli alvásnál ismét 39 láz. Fel is riadt nagyon sírt hogy fáj a torka. (Addig nem fájt, evett, ivott.) Na ekkor másodszor kapott lázcsillapítót 12 órán belül, majd irány ügyelet. Előbb Bethesda, de ott volt aki 4 órája várt már, stb így átmentünk egy másik kórházba. Persze ekko már órája lázcsillapított volt és mintha beteg se lett volna. Majd tegnap este 9 szólt hogy bújjak oda mert rosszul érzi magát. Fél 10körül lett meg a gyógyszer, meg is kapta. Éjjel nem volt láza. Most meg orvos javaslatára 3 x kapja a nurofent. Így nem is volt ma láza. Nem tudjuk hogy influenza-e, de dr-nő szerint valószínű a tünetek alapján. Amúgy 5 éves lesz. Most alszik én meg figyelem. Tegnap még ritkán de csúnyán köhögött. Ma gyakoribb, de inkább hurutos és eddig csak este szólt egy adag köhögés után, hogy hányni kell. De végülis nem hányt. Szóval nem tudom, de tegnap rémisztő volt. Ma viszont egész nap le se lehetett nyomni, hogy pihenjen, mert ő játszani akar. Nem tudom hogy egyébként is így lett volna, vagy a Nurofen, Tamiflu, ACC használt ennyit. Ez már nem derül ki. Vagyis nem is akarom, mert azért bennem van hogy nehogy legyen komolyabb még. Ő egyébként bronchitises. Azért is kellett a tünetek alapján azonnal kezdeni a gyógyszert. Nem fulladt be, jó a közérzete, csak a láznál volt rossz közérzet.
2009. dec. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!