Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Új nevek, amiket 2014-től már...

Új nevek, amiket 2014-től már lehet adni a születendő babáknak. Vélemények?

Figyelt kérdés

Aglent, Alirán, Bahar, Béta, Elif, Árlen, Benke, Bere, Létó, Sáfély, Sudár, Erátó, Kilit, Mikolt, Györke, Ében, Móka, Miron, Ata, Témisz, Kara, Harka, Absa, Zejnep, Küne, Cseresznye, Hárs, Dió, Fahéj, Fehér, Móka, Március, Gesztenye, Torna, Ozora, Sáfrány, Göncöl, Szeder, Balzsam, Színes, Remény, Béke, Áldás, Amondó, Bojtorján


(Párat lehet, hogy lehetett korábban is.)



2014. jan. 6. 20:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon gáz! Az hogy ezt engedik és az is hogy valaki adja is ezeket a neveket. Tényleg nem értem kik választják ezeket? Milyen emberek ülnek ott? De ez még mind semmi a legrosszabb az hogy valaki képes ilyen nevet adni a gyerekének. Most komolyan szerintük ez vicces vagy aranyos vagy nem tudom felfogni! Miért kell szerencsétlen gyereket kitenni csúfolódásnak és nevetség tárgyának?
2014. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 zabmester ***** válasza:
100%

Hát, ebből elég sokat már lehetett adni korábban is, mint mondjuk a Sudár, Béke (ez nagyon régi), Küne, Balzsam, Fahéj, Sáfrány, stb.


Az Ozorán jót röhögtem, nekem arról a fesztivál jut eszembe, az elmúlt két nyáron ott dolgoztam :D De érdekes módon szerintem tök jól hangzik, bár azért a gyerekemnek nem adnám (de azt el tudom képzelni, hogy akinek ott fogant meg a babája, az ezt a nevet adja, főleg, hogy milyen "érdekes" emberkék járnak oda jobbára :))


Ezek közül a legdurvább számomra a Zejnep, ezt nagyon nem tudom hová tenni, ez olyan, mintha nem is név lenne, csak betűk egymás után.

Meg hát az Amondó is vicces, amondó vagyok :D

A gyümölcs-, vagy növénynevek adása nem újkeletű dolog, elég csak a régóta használt virágnevekre gondolni, csak azokat már megszoktuk. Manapság senkinek nem furcsa egy Viola, Boglárka, Ibolya nevű ember, de talán már a Málnán vagy az Eperkén sem botránkoznak meg annyira, mert már megszoktuk, hogy vannak ilyen nevek. Ki tudja, talán egyszer megszokott lesz a Dió, Cseresznye, Szeder, Gesztenye, Sáfrány nevek is.


Bár nálam még mindig a Küllikki viszi a prímet, igaz, ez már jó néhány éve adható, és valószínűleg a finnek nem röhögnének rajta, de magyar nyelvű környezetben szerintem elég mókásan hangzik.

2014. jan. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az a borzalmas, hogy aki ezt a cikket írta fogalma sincsen, hogy a felsorolt nevek nagy része, már jó ideje az adható nevek között van, nem is idén kerültek a listába!

Az Aglent, Mikolt, Sudár, Kata, Ata, Torna, Színes, Béke nevek már az 1996-ban kiadott utónévkönyvben biztos benne voltak.

Az tény, hogy vannak a hivatalosan adható nevek között olyanok, amelyek sokaknak érdekesen hangzanak.

De mondjuk nem értem, hogy a Dió, Fahéj vagy Gesztenye mivel rosszabb a már nagyon régóta használt Rózsa, Ibolya, Aranka, Hajnalka nevektől. Növény nevek azok is, mégsem botránkozik meg rajta senki.

2014. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nekem van egy Fehér vezetéknevű osztálytársam ennyi erővel lehetne Fehér Fehér. Nem?
2014. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!