Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Új nevek, amiket 2014-től már...

Új nevek, amiket 2014-től már lehet adni a születendő babáknak. Vélemények?

Figyelt kérdés

Aglent, Alirán, Bahar, Béta, Elif, Árlen, Benke, Bere, Létó, Sáfély, Sudár, Erátó, Kilit, Mikolt, Györke, Ében, Móka, Miron, Ata, Témisz, Kara, Harka, Absa, Zejnep, Küne, Cseresznye, Hárs, Dió, Fahéj, Fehér, Móka, Március, Gesztenye, Torna, Ozora, Sáfrány, Göncöl, Szeder, Balzsam, Színes, Remény, Béke, Áldás, Amondó, Bojtorján


(Párat lehet, hogy lehetett korábban is.)



2014. jan. 6. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Katasztrófa... A legtöbbről azt se lehet megállapítani, fiú-e vagy lány.
2014. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Hát...

Némelyiken besírtam.

Béta verziós első gyerek, majd a teljes verziós a második.

Amondó vagyok. :-D

Kovács Móka.

Fekete Színes.


A gyümölcs és hónapnevek ezekhez képest teljesen jók, lehetne abból több, inkább nevezném a gyerekem májusnak, mint Bétamókának.

2014. jan. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Ezek közül a Benke az, amelyik még úgy, ahogy hangzik.

Nem tudom kik ülnek ma a Tudományos Akadémián, de az biztos, hogy elment az eszük. Hihetetlen, hogy mért engednek meg ilyen neveket adni...szegény gyerekek.

2014. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Mi is épp névkeresésben vagyunk, és ma küldte át nekem öcsém a cikket, amiben ezek a nevek vannak. Katasztrófa, de az a legszomorúbb, hogy van aki tényleg ezt a nevet adja a szerencsétlen gyereknek. Azt sem tudom, hogy fiú vagy lánynevek.
2014. jan. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
3-as, ez nekem is eszembe jutott... Vajon mi vezette őket hogy engedélyezzék ezeket???
2014. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon gáz, kíváncsi lennék a "jelentésükre". :D Még az Ében és Benke talán elfogadható, de a többi mi? Tényleg nem tudom eldönteni, hogy női vagy férfi név...
2014. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Ha jól sejtem, ennek egy része (ős)magyar eredetű lehet, növény és gyümölcs nevek eddig is voltak, most bővült a lista (ugye emlékeztek Almára az "ezeréves" Szomszédokból? :) ) ill. a Balzsam, Színes, Remény, Béke vonal simán beleillik a már eddigi Ajándék, Szivárvány, Napsugár nevek halmazába, úgyhogy igazából semmi "újdonság", csak a már meglévő "fura" nevek lettek kibővítve. :)


De megnyugtatok mindenkit, jó pár évig még az Anna/Hanna/Lili/Jázmin/Bence/Ádám/Dávid lesz a tuti befutó :)

2014. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Színes Szivárvány Béke kezd tetszeni...
2014. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Majd jönnek a vicces kedvű szülők, és Nagy Göncöl, Fekete Cseresznye, Kis Gesztenye, Vastag Sudár, hmmm.


A Béta, a Sáfély és az Amondó a legszörnyebb.

2014. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy cikkben olvastam, hogy ezek mellé bekerült a Boromír, Gandalf, és a Frodó is.


A legjobb ha valakinek Fehér a vezetékneve, mert akkor lehet Fehér Gandalf is :D

De ki hívja a gyerekét "tornának"?

2014. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!