Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kell kiszámolni a tgyást?...

Hogy kell kiszámolni a tgyást? Tudom mennyi a napi átlagkeresetem 70%-a, de mennyivel kell szorozni, hány nappal?

Figyelt kérdés
Egy hónapban kb 22 nappal kell számolni? Tudom, sok mindentől függ, de szeretném tudni,mennyi tgyást kaphatok, lehet,hogy jobban járok a gyessel...
2008. júl. 14. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
A TGYÁS-t 168 napig kapod. Ami az eltmúlt év átlag keresetének 70%-a. S ennek van egy plafonja ami brutto 98 ezer. Szóval szerintem nem jársz jobban a gyessel .Egyénként meg igényled majd a GYED-et!
2008. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsi, magára a kérdésre nem tudok válaszolni, mert nem tudom miket vonnak le a TGYÁS-ból, de az biztos, hogy plafonja ennek nincs. Aminek a 90 valahányezer a plafonja, az a gyed. Gyessel tuti nem jársz jobban, mert a gyes fix összeg kb. 28 ezer forint. TGYÁS a legjobb. Azt szokták javasolni, hogy a szülés napjától igényeld (ne a szülés várható időpontja előtt egy hónappal), mert így a baba 6 hónapos koráig megkapod az átlagkereseted 70%-át és nincs plafon.
2008. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!