Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valami jó keksz-receptetek,...

Valami jó keksz-receptetek, amit babák is ehetnek?

Figyelt kérdés
10 hónaposnak szeretnék valami kekszet készíteni. A 700,-os Hipp babakeksz nagyon drága, a babapiskótát pedig ha nem muszáj, nem adnám rendszeresen. Szoktatok sütni?
2009. nov. 26. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:

10 dkg teljes búzadara (finom)

10 dkg árpadara

1,5 dl aludttej

4 dkg margarin

szezámmag

lenmag,

napraforgómag,

esetleg kömény

Elkészítés: A nyersanyagokat jól összekeverjük és pihentetjük. A tésztát vékonyra nyújtjuk, kerek vagy négyszögletes darabokra vágjuk, tejjel megkenjük és megszórjuk a magvakkal, ezután 180 fokos sütőben kisütjük. (15-20 perc)


Megmondom őszintén még nem próbáltam,de majd szeretném.

Szerintem a rászórt magokat le lehetne hagyni,főleg ha kisebb a baba.

2009. nov. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ÁÁ!! Köszi szépen. A magokat igen, egyenlőre hagynám, illetve godnolom az aludttej kefírrel helyettesíthető. De jónak hangzik! Kipróbálom! Köszi!!!!
2009. nov. 26. 17:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Citromos babakeksz (8 hónapos kortól) recept


Kategória:



Hozzávalók:

Hozzávalók kb. 24 db-hoz:


½ pohár tejföl v. natúr joghurt

½ cs sütőmargarin

10 dkg porcukor

20 dkg liszt (kb.)

5 dkg zabpehely

½ cs sütőpor

1 citrom héja és levének fele

2 tojássárgája


Elkészítés:

A szobahőmérsékletű margarinhoz hozzákeverjük a többi hozzávalót a liszt kivételével, majd kézzel apránként annyi lisztet dolgozunk bele, hogy könnyen kezelhető linzertésztát kapjunk. A tésztából 3-4 cm átmérőjű golyókat formázunk, sütőpapírral fedett tepsire tesszük őket egymástól kb. 12 cm távolságra, majd vizezett villával mindegyiket laposra nyomkodjuk. 160-170 fokos sütőben 15-20 perc alatt készre sütjük.


Tanácsok:

Megjegyzés: gyerekek is segíthetnek a golyókat formázni és nyomkodni. Nem igényes tészta, nem kell nagyon méregetni.


Elkészítési idő: 30 perc



babakeksz ( Lisztérzékenységre) 8 hó


Hány személyre:

Előkészítési idő:

Elkészítési idő: 30 perc

Kategória: Bébiételek

Nehézségi fok: Könnyű

Rövid leírás

A dietetikus véleménye:

Akinek van ideje, maga is elkészítheti gyermekének a babakekszet, ami egy kis gyülölccsel kiegészítve számos uzsonna "hozzávalója" lehet.


Típus: Édességek


Életkor: 8 hónapos kortól


Diétás javaslat: Lisztérzékenységre

Hozzávalók

Hozzávalók:

2 ek. Rama, 2-3 ek. cukor, 10 ek. kukoricaliszt, víz

Elkészítés

Elkészítés:

A hozzávalókat összegyúrjuk, kukoricalisztes deszkán vékonyra nyújtjuk, óvatosan szaggatjuk, sütőpapíron 15 percig sütjük.

Tápanyag információk

Tápanyagtartalom egy adagban


Energia: 384 kcal (1605 kJ)

Fehérje: 6 g

Zsír: 8 g

Szénhidrát: 72 g

Koleszterin: 0 mg

Rost: 3 g

C-vitamin: 0 mg

B12-vitamin: 0 ug

Kalcium: 15 mg

Vas: 1 mg

Nátrium: 70 mg



BABAKEKSZ


A bolti babakekszeket nem tudjuk mit is tartalmaznak - ezért elhatároztam, hogy sütök neki tojás, tej, búzaliszt nélkül süteményt!

a hozzávalók : 10 dkg margarin, 8 dkg porcukor, fél citrom leve, csipet szódabikarbóna és 12 dkg kukoricaliszt.

A margarinnal habosra kavartam a porcukrot és citromlevet, a lisztben elkevertem a csipet szódabikarbónát és kanalanként beledolgoztam a masszába. sütőpapírra kb. diónyi halmokat raktam, lassan "szépre" sütöttem, a papírról tálcára tettem hűlni.

2009. nov. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2009. nov. 27. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!