Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor adjunk kekszet...

Most akkor adjunk kekszet vagy ne? Mi ez a keksz mizéria mostanában?

Figyelt kérdés
Remélem xStefix is olvasni fogja a kérdést és megmagyarázza ezt a dolgot.
2011. ápr. 19. 11:43
 1/7 A kérdező kommentje:
2011. ápr. 19. 11:43
 2/7 krisztivan ***** válasza:
66%
Szerintem ezt mindenki saját belátása szerint adja,vagy nem.Én nem adok még neki kekszet,mert amik vannak benne + hozzávalók azt még nem szeretném megetetni a fiammal.(Háztartási keksz)Inkább vettem 3 magos ,7 magos tejpépet és azzal vezettem be a glutént.
2011. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Az enyém nagyívben le... minden tejpépet. a kiflicsücsköt, és a kekszet tolta befelé. Nem volt kérdés. Túl van lihegve manapság ez a hozzátáplálás kérdés.
2011. ápr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Évente változik már, mit mikor kell vagy nem kell adni. Én már nem foglakozok ezzel. A lll meg kifejezetten irritál, meg kell hogy mondjam. Szotassanak nyugodtan 6 évig, vagy egyetemig, csak ne tegyék már kötelezővé. Egyszerűen kinyílik a bicska a zsebemben, mikor lelki sérültté tesznek édesanyákat, mert azt hiszik nem adnak meg mindent a gyereküknek ha nem szoptatják. Ráadásul itt is nekiugranak a véranyák szerencsétleneknek, és linkelgetik a liga honlapját, mert persze szerintük mindenki tud aki akar. És félreértés ne essék, 17 hónapja szoptatok, szóval nem vagyok szoptatásellenes, de nem ezen múlik a gyerek egészsége. A nagyom tápszeres volt, és még annyi gond sincs vele allergia vagy betegségek terén mint a kicsivel, aki tápszert életében nem volt hajlandó lenyelni.
2011. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik gyermekem 2 es fel eves lesz, kulfoldon szuletett. Ott akkor mondtak, hogy hat honapos kortol kezdjem bevezetni a glutent, mert kell. A magyar hozzataplalasi tablazatokban ez meg boven kesobb szerepelt, de egyszerre kovetni mindent nem lehet, meg egyebkent sem vagyok az a tipus, igy ugy dontottem, hogy megkezdem a bevezeteset. Nem bantam meg, nem tudom mivel volt igy jobb, vagy rosszabb, megmondom oszinten, hogy nem is erdekel.

A masodik gyerek egy eve szuletett itt, mire elerte a hat honapos kort es rakerestem az aktualis hozzataplalasi elvekre, addigra mar itt is a hat honap szerepelt a gluten bevezetesehez. Szoval ismet igy csinaltam.

Nekem a szoptatast nem befolyasolta, mert egyik gyermeket sem sikerult erdemelegesen szoptatni, a nagyobbikkal szo szerint nem volt 1 dl tejem osszesen egy honap alatt (addig probalkoztam), a kicsivel kb egy honapig volt annyi, amennyi az o igenyeinek a 20%-at kielegitette.

2011. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A Heim Pál kórházban évek óta folynak olyan kutatások, melyek a glutén érzékeny ás allergiás gyerekek gyógyítását célozzák. A betegeknek orvosi felügyelet mellett egyre nagyobb adagban adnak glutént, míg a szervezetük hozzászokik és már nem mutat érzékenységi reakciókat. Ez a gyógymód már allergiáknál is működik már rég óta. Ezek a tapasztalatok vezettek oda, hogy a glutént érdemes 4-7 hónapos kor között bevezetni, még a szoptatás alatt, így a baba szervezete még az anyatej védelme alatt találkozik a gluténnal, így nem alakul ki a betegség. A 7. hónapnál későbbi bevezetés már későnek bizonyul ilyen szempontból. Tehát, aki 6 hónapig csak szoptatni kívánja a csemetéjét, nyugodtan megteheti, ha 6 hónapos korban elkezdi adni a glutént. Aki pedig előbb kezdi a hozzátáplálást, az sem követ el hibát.

Háztartási kekszből, pedig nagyon sokféle létezik, ha túl drága a babkeksz, akkor lehet helyette olyat találni, amiben nincs felesleges anyag.

2011. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Keksz helyett lehet csinálni búzadarából tejbegrízt, persze nem tejjel, tápszerrel, vagy sinlac-kal vagy simán vízzel összefőzni a kívánt sűrűségre, egy kis gyümölcspürét belekeverni.
2011. ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!