Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vennétek karácsonyra...

Ti vennétek karácsonyra laptopot egy 7 évesnek?

Figyelt kérdés
Teljesen kiakadok mikor sok embernek az a fontos költsünk minél többet és ilyen túlzásba esik. Minek egy ekkora gyereknek ez még? Normális játékok is vannak szerintem!
2013. dec. 19. 09:28
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
7 évesen ez hatalmas túlzás a szülők részéről és önzés is hisz akkor az is úgy működik mint egy babysitter, menj fiam játssz a gépeddel és le tudva a délutáni program, a gyerek nem tud beszélgetni játszani stb. Legó, fajátékok, és ebbe sem kell beleszakadni, mi rá szántunk havonta ezer forintot és sok sok lego alkatrészt szereztünk be apránként a használt lego boltokból, bolha piacokról, egyik gyerekem sem sérelmezte hogy nem vadiúj dobozban voltak a játékaik hisz nem a doboz számít. A most 10 éves fiam kap egy ismerős által össze rakott számítógépet mert januártól mát fogják tanulni az informatikát, de net hozzá férést nem kap hozzá. A 3 és 5 éves lányaim pedig fajátékot és az általunk össze állított fa baba házat kapják amit a bolti ár tizedéért állítjuk össze.
2013. dec. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

NEM!!!!!!!!!!!

Így lehet jó korán számítógépfüggőt nevelni a gyerekből. Időt kellene a gyerekre szánni, nem pedig minél több pénzt.

2013. dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
7 éves gyerek...majd ha kibújik a tojáshéjból és megtanul olvasni, akkor majd kaphat laptopot.Vannak egyéb érdekes és sokkal hasznosabb ajándékok is egy 7 éves számára.Nem kellene már ebben a korban feleslegesen rontania a szemét egy laptop előtt, amiből semmit nem ért.Persze, aki szarja a pénzt, az akár Audit is vehet neki, majd eláll az a garázsban míg felnő agyerek.
2013. dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Vennék. Pont 7 éves voltam, amikor kaptunk a gyerekszobába egy számítógépet (akkor még laptopról hírből se hallottunk, a legtöbb családnak számítógépe se volt, nekünk is csak azért, mert apukám informatikus). Egyrészt HIHETETLENÜL menőnek éreztem magam (1995-ben történt ugyanis a dolog), másrészt rengeteget tanultam rajta. Eleinte már azzal is elvoltam órákig, hogy összevissza kattintgattam és állítgattam a színsémákat. Illetve kaptam rá logikai játékokat, amivel játszhattam.

Jelentem, teljesen normális felnőtt lettem. Talán csak kicsit jobban értek a számítógéphez, de erről valószínűleg inkább az informatikai tanulmányaim tehetnek.


Szerintem felesleges a hordozót okolni bármiért. Ha a szülő egy kicsit ért a számítógéphez, akkor nagyon sokoldalúan ki tudja használni a gyereknevelésben (is).

2013. dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

14-es! Pont az lenne a lényeg egy 7 éves gyereknél, hogy ne üljön órákat a számítógép előtt agyatlan játékokat játszva, hanem szaladgáljon kint a többi gyerekkel.

'95-ben még nem voltak ilyen brutális játékok mint manapság.

2013. dec. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem vennék, de nem az értéke miatt, vagy mert nem használná.

Hanem azért, mert olyan sokat szerintem nem kell (kéne) egy ekkora gyereknek a gép előtt ülnie. Ha szüksége van gépre, akkor meg használja az enyémet. Nem hiszem, hogy saját külön gépet kell neki venni.

2013. dec. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
26%

15-ös! Tél van, megnézném mennyi gyereket engednek ki ilyenkor szaladgálni az utcára. A legtöbb a legkisebb szellőtől is beteg lesz, ezért nem is engedik ki.

Amúgy ezekből a válaszokból nagyon szépen lejön mennyi képmutató ember van... érdekes

2013. dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy 7 éves gyerek azzal játszik, amit a szülő telepít neki. Merthogy nagyjából azt fogja tudni, hogy ha az asztalon lévő kiskocsira kattint, akkor el fog indulni a játék.

És ma is vannak nagyon szuper fejlesztő játékok. Meg a régiek is léteznek még. Ami win95-ön elfutott, annak a win7 sem akadály :D

És azért tudnak ezek a szoftverek olyasmit produkálni, amit a lego nem. Például visszabeszélnek - esetleg angolul. Így tanul a gyerek. De néha a lego is jobb gépen. Nekem rengeteg volt, kb. 40-50 literes tároló van tele velük, a szüleim horror pénzt költöttek rá, mert jónak tartották. DE! amikor láttam a boltban a kiállított hatalmas legofigurákat, meg akartam építeni. És ahhoz nem volt elég az, ami nekem volt otthon. Gépen viszont annyi kockám volt, amennyit csak akartam :)


Azzal pedig nem értek egyet, hogy egy ekkora gyerek a kinti játék helyett fog gépezni. Ez ugyanis a szülőn múlik.

Egyrészt azt is felügyelheti, hogy a gépen mivel játszik. Másrészt ha azt mondja, hogy akkor most megyünk sétálni, játszótérre, mittudomén, akkor a gyerek szépen kikapcsolja a gépet - ugyanúgy, ahogy letenné a legot - és megy vele. Ennyi. A szülőn múlik.

2013. dec. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
60%
1 óra alatt 18 -feltehetőleg- anyuka válaszolt, én tőletek is elvenném a gépet, miért nem foglalkoztok a gyerekkel? Ja, persze, mindenkié most alszik! :)
2013. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
52%

Igen vennék, ha úgy látom jónak. Sőt nem is kell karácsonynak lenni hozzá. Nem azért venném, hogy költsünk minél többet (hozzáteszem, egy jó minőségű társas és egy Lego simán ugyanannyi árban), és nem azért, mert túlzásokba estem.

Miért ne vehetnék?! Kap bőven könyvet, társasjátékot, Legót, miért ne vehetnék olyat, ami szintén kikapcsolja, szórakoztatja.

Mindegyikkel elvan, ügyesen épít Legóból, szereti a Logico Primot, a Bambino Lüköt, szívesen néz könyvet, minden nap társasozunk (rengeteg társasa van, mi is szeretjük, nem csak ő), olvasok/olvasunk neki mesét.

Attól, hogy kap/na egy számítógépet, még nem ülne ott egész nap. Ugyanúgy kontrollálnám, hogy mit csinál, mint most. Nem ellenség a laptop!

Pontozzatok le, bátran! :-)

2013. dec. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!