Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elő fognak jönni az anyai...

Elő fognak jönni az anyai ösztönök a saját babámnál? (lent)

Figyelt kérdés
Ha a kezembe adnak egy babát vagy egy kisgyerek közelében vagyok akkor nem tudom mit kell csinálni velük. Nem tudom mit kell nekik mondani, hogy kell velük bánni. A babát meg tudom fogni, meg elgügyögöm milyen aranyos, de utána már adom is vissza az anyukájának. Szeretem a kicsiket mert nagyon cukik, de félek emiatt gyereket vállalni. Tudni fogom hogyan kell bánni a saját gyerekemmel?
2013. dec. 11. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekem van, mindegyikkel egyből előjöttek az anyai ösztönök. Pl. szülés után kaptam ágyat a gyerekágyas osztályom, mondták, hogy pihenjek. 5 percig sem bírtam feküdni, felkeltem, hogy megkeressem a gyerekemet és betoljam magamhoz. Olyan igazi ősanya típus lettem, gyakori hosszútávú szoptatás, sok hordozás együttalvás stb.

DE: a sajátjaim előtt megfogni sem szerettem a kisbabákat, nem tudtam jól fogom-e, szeret-e nálam lenni, csak zavart, nem tudtam velük mit kezdeni.. És ami furcsa a sajátjaimon kívül a mai napig nem fogdosok szívesen más babákat.

2013. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Remelem igen mert mèg 6 hónap ès megèrkezik:-)

Nekem csak a csecsemőkkel van bajom csuklanaka - botlanak nem tartják magukat van az az önmegsemmisítő gomb a fejeük tetején fogalmam sincs mit lehet veleük kezdeni remélem azért kialakul ha nem akkor nagy bajban vagyunk

2013. dec. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is így voltam. Most minden nap meglepődök magamon, hogy milyen kreatív tudok lenni a fiammal. :)

Szerintem ez azért is van, mert korábban nem tudtam semmit a babákról. Most meg csak nézek, hogy milyen nagy dolog, hogy meg tud fogni valamit stb. Ahogy ő fejlődik, úgy jut eszembe ez-az, jövök rá, hogy mi mindent lehet csinálni egy babával. Szeretem, ha nevet, és el szeretném érni, hogy sűrűn tegye. :)

Szóval jönni fog, ne aggódj.

2013. dec. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sose tudtam bánni a babákkal, és elmondom neked, hogy csakis a sajátjaimmal tudok foglalkozni most is. Más babájától "félek". :D
2013. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Nagyon várt babánkat meg se láthattam 8 napig. Mindenféle hülyeséget gondoltam...

Amikor végre eljutottam hozzá, soha többet nem jött elő egy zakkant gondolat se, csak első látásra elöntött az ő az enyém én az övé, és mindent meg fogok érte tenni érzése. Ha más mondta volna nekem, én se hittem volna addig el.

2013. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es az önmegsemmisítő gombon nagyon jót nevettem. :D


Kérdésre válaszolva persze hogy elő jön az ösztön.Nálunk a családban a kisfiam születése előtt született 2 baba plusz egy barátnőm babája volt még. Ha fegyvert tartottak volna a fejemhez sem lettem volna hajlandó egyiket sem tisztába tenni, még a szobából is kikellet jönnöm mert elkapott a hányinger a kakis pelus látványától, és szagától.

Egész terhesség alatt attól féltem hogy miként fogom vuk nélkül tisztába tenni a fiamat.Aztán amikor első alkalommal erre került a sor nem volt semmi gond.


Az osztályos gyerekorvotól egy tanácsot kaptam, illetve kérést. Szó szerint idézem mert még 5 év után is itt csengenek a fülembe a szavai:

"Anyuka arra kérem ne olvasgassa a különböző a gyereknek ezt-meg azt kell ekkor- és akkor csinálnia, tudnia típusú könyveket, újságokat.Látja ő még pici, nem tud olvasni, így fogalma sincs arról hogy azokba a könyvekbe mi van leírva, mit mond a könyv hogy mit kell csinálnia."


Na ezt nagyon megfogadtam, ha ezeket nem veszed szent írásnak hogy márpedig miután betöltötte a 6. hónapot meg kell próbálnia egyedül ülni (nem tudom mikorra írják, mert megfogadtam a doktornő szavait) akkor ösztönösen úgy is megérzed egyrészt ha baj van, másrészt 1 éves koráig havonta látja védőnő, gyerekorvos ő úgy is szól ha baj van. De ha ezeknek a statisztikán alapuló könyveknek hiszel akkor hamar idegroncs leszel hogy "Jaj már egy hete járnia kéne és még semmi, biztos béna." "Jaj micsoda borzalom hát a forgással még 3 hetett várnia kellet volna, biztos hipperaktív"


Szóval nyugi, mindent fogsz tudni ösztönből!! :)

2013. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat! :) ment a zöld :)
2013. dec. 11. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!