Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem az idősebb...

Hogyan kezeljem az idősebb nők beszólásait a koromra?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és van egy 5 hónapos kislányom. foylamatosan beszólnak a koromra. megkérdezik, hogy a nagymama neveli-e a gyereket. Mi neveljük a párommal, saját lakásban, minden segítség nélkül. Az orvosnál a titkárnő mindig tesz valami megjegyzést rám. Szerintem semmivel nem vagyok rosszab anya, mint egy idősebb nő, mindent megkap a picur, és IMÁDJUK. Van még valaki ilyen helyzetben? Hogyan kezeli?
2009. nov. 22. 01:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Csak nem irigykedik mamika? Én legalább nem leszek hatvan éves, mire érettségizik.
2009. nov. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
21 évesen egyáltalán nem számítasz fiatalnak az anyasághoz. Biztos, hogy a korod miatt szólnak be? Nem lehet, hogy tinédzsernek látszol? Ha csak attól a titkárnőtől kapsz megjegyzéseket, lehet, hogy ez az ő egyéni szoc.problémája.
2009. nov. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

A 21-25 éves kor a legideálisabb az első gyerek szülésére.Aki beszól,az talán a tapasztalatai alaján csodálkozik.Ma az a trend,hogy vagy felelőtlen tini szül,vagy az önmagát megvalósítani akaró,30-35 éves nő.

A 20-20 éve nők egyrésze még egyetemre jár,az anyuci-apuci tartja el,és nem igazán nevezhető felelősségteljesnek,főleg nem egy baba nevelésére.

A környezetemben ezt látom,és talán ezért szólnak be neked.Pedig nincs igazuk.Egy gyereket nem csak megszülni kell,hanem fel is nevelni.Amikor a picid kamasz lesz,még te is fiatal vagy,jobban megtudod érteni a problémáit,mint az az anyuka,aki 35 évesen szüli a gyereket,és 55 évesen lesz 20 éves gyereke.És egy fiatal anyuka általában okosabban is neveli a gyerkét,nem ajnározza,kényezteti úgy el.

Örülj a babádnak,és ne törődj a beszólásokkal!Legfeljebb kérdezd meg a titkárnőtől,hogy mi baja a koroddal,vagy ő hány évesen szülte az első gyerekét.

2009. nov. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Ne foglalkozz velük! Buták és irigyek! Én is hasonló cipőben jártam, mint Te, bár nekem nem mertek beszólni, csak furcsa nézéseket kaptunk a párommal. A vicc az egészben, hogy én 28 éves vagyok, csak épp mindig 17, max 18-nak néznek. Sokat bosszankodtam emiatt, amikor mindenhol gyereknek néztek, de most, a várandósságom idején jókat derültünk a párommal. :)
2009. nov. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Hát,kösz első!!!!!!!

Az első gyerekemet 19 évesen szültem,a harmadikat pedig 36 évesen.

Átvészeltem egy kamaszkort,egyben benne vagyok,és van egy csecsemőm.

Ja,és pénteken a tüdőszűrőn a hölgy kiszólt,hogy lányok jöhettek.Sűrű bocsánatot kért,amikor látta a lapomon a szül.dátumot.

Nem vagyok rosszabb anya,mint 18 éve voltam.

A kérdezőnek üzenem,hogy engem is sokan bántottak annak idején.Volt,hogy hivatalos ügyet intéztem a gyerekkel és közölték,hogy nem adják ki a papírt,mert nincs itt az anya.Néha bosszantottak,néha jót röhögtem az ilyen beszólásokon.

2009. nov. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Aki fiatal,annak azért szólnak be,aki kicsit idősebb annak azért...aki irigykedik,vagy csak szemétkedni akar,annak édes mindegy.Tudod,van rajtad sapka,vagy nincs rajtad sapka.A kedvenc beszólásom amit kaptam:"Más rendes embernek egy gyereke sem lehet,magának meg négy is van.":DDDD
2009. nov. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

szia! nem szabad foglalkozni az ilyenekkel, nem érdemes.

nekem a múltkor a barátnőm esküvőjén azt mondta a pap, hogy azt érzi fiam lesz (jó nagy pocim van már, 34 hetes vagyok). mondtam neki, a fiú már kint van, most a lány jön a dokik szerint - mire ő elképedve: ilyen fiatalon már két gyerek!!! fél év és betöltöm a 30-at :)))))

a vizsgálatokon is lányanyának néznek, amit tetőz az, hogy nem vettem fel a férjem nevét. vérvételen a nénik nem akarnak odaengedni a terhes-sorhoz, mert a fejem nekik tini, lentebb meg nem néznek.

én ezeken már csak jót mulatok és remélem, lesz ilyesmiben részem 30 év múlva is! :)))

2009. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Szia!Leginkább ne is kezeld!:) Ugyan már!Minősíti azt az embert,aki így viselkedik veled szemben,csak azért,mert te fiatal vagy.Talán irigység is vegyül a dologba,hiszen te huszonévesen boldog anyuka vagy,megfelelő anyagi háttérrel...lehet,hogy az illető hölgy éppen nincs ilyen idilli körülmények között.Nem?!:D

Szóval ne is foglalkozz a rosszindulatú emberekkel,mert úgysem az életkor határozza meg,hogy milyen szülő vagy!

2009. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

engem még 23 évesen is 16 évesnek néztek, anyósom 31 évesen szült, és sokan sajnálkoztak az utcán, mikor sétáltatni ment, hogy szegény gyerek, milyen hamar teherbe ejtették :) Szóval elképzelhető, amit valaki mondott előttem, hogy sokkal fiatalabbnak nézel ki a korodnál és ezért a sok beszólás.

De ha valaki mégis beszól, mondd meg neki nyugodtan, hogy legalább nem fognak téged a nagyanyjának nézni. Aki rosszindulatú és idősebb és azért szól be, el fog hallgatni. (Bocsi az idősebb anyukáktól, a hangsúlyom a rosszindulatún volt)

Én is szerettem volna fiatal anyuka lenni, de még féltem volna a felelősségvállalástól és különben sem volt meg az anyagi keretünk hozzá. Hiába mentem férjhez 22 évesen, 28 vagyok, és csak most mertünk belevágni a családalapításba.

30 hetes kismami

2009. nov. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is köszi első!Én az első gyereket 19.5 évesen szültem,a másodikat 35.5 évesen(ő most másfél éves),de se akkor se most nem szólt be senki.Mi is külön háztartásban éltünk(persze ma is)és házasok voltunk.De sztem köze sincs hozzá senkinek.Mondd azt,h nektek így alakult az életetek,te boldog vagy ettől,és nem azért vagy ott,h erről beszélgess.
2009. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!