Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek Tímea nevű babát/kisl...

Ismertek Tímea nevű babát/kislányt a környezetetekben? És szép névnek tartjátok?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt eldöntöttem, hogy ha lányom lesz, ez lesz a neve. De most, hogy kislányt várunk, a férjem azt mondja, szerinte mostanában megint egyre több Timi van, megint divat név lett. Az én nevem Anna, ezt biztos nem adnám, mert tényleg nagyon sok van. De a Tímea szerintem nagyon szép, "örök" név, és én évek óta nem sokat hallottam, ismerek.Ritka (az Ő korosztályában)de ismert, elegáns nevet szeretnék neki.
2013. nov. 17. 07:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%

Ismerek, és szerintem egyáltalán nem szép név.

Persze nekem kötődik rossz élményem is Tímea nevű személyhez, ezért valószínűleg elfogult vagyok, de számomra kissé erőszakos hangzású.

2013. nov. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Felénk eléggé gyakori név, szinte már minden második kislány Timi!
2013. nov. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
3 Timike van nálunk.
2013. nov. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

nem tudok róla, h divatnév lenne, mert ilyen nevű babát/kislányt nem ismerek. de idősebbeket igen.

a környezetemben pl az Annát látom, h ismét divatnév lett.


akárcsak az előző hozzászóló, én is elfogult vagyok a Tímea névvel kapcsolatban, viszont a másik irányba :) Engem így hívnak, és nagyon szeretem a nevem. nagyon nőies, méltóságteljes és szép a hangzása.


Nem tudom szempont-e, de ha a olyan nevet akartok, ami külföldön is megállja a helyét, akkor a Tímeára azt tudom mondani, h nagyon egyedinek számít. Timiának vagy Timelnek tudják kiejteni.

2013. nov. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
2-nak: hol laktok? Utolsónak: a Timiával nincs baj, szerintem aranyos ;)
2013. nov. 17. 08:27
 6/17 anonim ***** válasza:
Engem is Tímeának hívnak külföldön lakom és elég nehezen ejtik ki, de a Timi megy nekik egyszerűen.Babát várunk és én biztos nem adnám a lányomnak ezt a nevet.De ami előnyt érzek benne az iskolába nem csúfolták a nevet.
2013. nov. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Engem is így hívnak, és nagyon szeretem, viszont én nem ismerek ilyen nevű kislányt.
2013. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
nincs Timi a környékünkön,én viszont az vagyok és nagyon szeretem a nevem:)
2013. nov. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%
Én nem szeretem ezt a nevet, viszont kisgyereket nem ismerek vele.
2013. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem ismerek kicsi Timiket. Nekem nagyon tetszik a név, nálunk is felmerült.
2013. nov. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!