Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sógoromékkal negyedév különbsé...

Sógoromékkal negyedév különbséggel az idén született babánk. A mi kislányunk az aki korábban született, de ők nem jöttek radinába. Most ha én úgy érzem, hogy kell/ szeretnék menni nekik, meg kell várjam míg ők eljönnek?

Figyelt kérdés

Mert a mi lányunk korábban született? Ha nem akarnak ők jönni és én elmegyek, szerintetek ezzel kötelezem, hogy ők visszajöjjenek?

Barátok is vannak akikkel szinte egyszerre szültem, csak ők kicsivel később. Ugyanaz a dilemmám. Kell menni, vagy lehet menni hamarabb radinába? vagy ilyesmiken ne egyem magam és majd eldől, várjak még egy kicsit?

Köszi a válaszokat.


2008. júl. 7. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Mi az a radina??
2008. júl. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Miről is van szó????????
2008. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat en is majdnem igy jartam,csak a baratnom egy honappal elobb szult,most a napokban,ugy hogy igy en leszek az elso aki radinaba megy..En megbeszeltem vele hogy szoljon egy idopontot mikor is jo neki,meglatogatnam a kicsit most meg mig a pocakos vagyok.. Fura a mugy hogy nem mentek el a sogorodek,de te menj nyugodtan..evel nem kotelezed oket semmire..de jo lenne a baratokkal is megbeszelni hogy mikor jo nekik mert szeretnetek meglatogatni oket..
2008. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Radina=babalatogatas(ujszolott)
2008. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha szeretnél, nyugodtan menj, csak tényleg előtte beszéljétek meg,hogy mikor jó nekik,lehet egyszerű oka van ,hogy nem jutottak el odáig,pl a pici miatt.
2008. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Miért nem lehet magyarul kifejezni magad?Ha valami9re kíváncs vagy,legalább úgy tedd fel a kérdést,hogy más is megértse.

Amúgy pedig menj nyugodtan,hátha észreveszik magukat.

2008. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Csak a gyengébbek kedvéért:


Amíg az asszony a gyermekágyat fekszi, a komaasszony v. asszonyok látják el élelemmel, igen bőségesen. Ennek a hagyományos tartalmú, rendű adománynak neve komatál, komavéka, komacsésze, komaszilke. Dél-Magyarországon, s a székelyeknél rodina (radina).

2008. júl. 8. 21:25
 8/8 A kérdező kommentje:
A 4-ik válaszadó jól írta, ma már csak babalátogatást jelent, de nem idegen szó.
2008. júl. 8. 21:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!