Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? A sógornőm nem...

Mit tehetnék? A sógornőm nem tudja megnyugtatni az unokaöcsémet.

Figyelt kérdés
Egy házban lakok a sógornőmmel (ő költözött hozzánk). 7 hónapos az unokaöcsém és szegényke folyton sír, csak akkor van csendben, ha alszik vagy ha az anyja nincs a szobában. Ez mitől lehet? A védőnő és a gyerekorvos azt mondta, hogy nincs semmi baja a kicsinek. A sógornőmnek viszont mindig van valami magyarázata, hogy miért sír a gyerek, pl.: esik az eső, fúj a szél, meleg van, hideg van vagy süt a nap. A gyerek 2 hónapos kora óta az is indok lett, hogy jön a foga (jó lassan, merthogy még mindig nincs neki). Nem csinál itthon semmit, mert mindig a gyereket próbálja megnyugtatni, csak éppen sikertelenül. Ez megy már hónapok óta és egyre nehezebben bírom. Ha a testvérem elhiszi ezeket az "indokokat" én mit tehetnék? Attól félek, hogy a munkám rovására fog menni a kimerültségem, napi 2-3 óra alvás nem a legpihentetőbb.
2013. szept. 29. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én meg már azt hittem, a gyerek miatt aggódsz...


Segíteni próbáltál már neki?

2013. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Veszel egy füldugót. 80Ft
2013. szept. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt hittem segitsegrt kersz a kicsinek...


Nekem aldott jo volt a Fiam kisbabanak...

Novereme kegyetlen volt... Hasra raktad visitott olbe volt nem volt jo, hatan fekudt visitott, hordozot utalta, ha evett utana gorcsolt a hasa, furdeni viszed zuhanyra valtasz a csaprol remegve visitott... Ha akartad ha nem sirt... Sokszor o is csak akkor volt csendben ha aludt...

Ez egy ilyen korszak le kell kuzdeni, sokat kell beszelni vigasztalni...

Ilyenkor tajt van az mikor felfogja hogy anya es o nem egy ember es "le kell valni" sot fel ev es 9 honap kozt van egy novekedesi ugras...

De hogy meg valamit mondjak... Nem egy ember fronterzekeny! Szerinted egy kisbaba nem az? Nem fajhat a feje frontnal?

Vagy ha nem akkor miert is a fronthatasok alatt szulnek meg legtobben??

2013. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítünk a sógornőmnek. Anyámmal egyszerre érünk haza a munkából, 10 perc se kell a sógornőmnek és egyből ott van a gyerekkel, hogy figyeljünk rá, fürdetésig nálunk is marad. Hétvégenként, amikor megy vásárolni vagy az anyjához akkor is én vigyázok a picire. Ezzel nincs is gond, imádom az unokaöcsémet, csak nem értem miért sír, ha csak az anyja van a közelében. És szegényke nem csak sírdogál, hanem szabályosan üvölt, tesómnál meg nálunk egyből megnyugszik. A sógornőm elég feszült lehet, hogy ezt érzi az unokaöcsém?
2013. szept. 29. 13:53
 5/7 A kérdező kommentje:
A füldugó, hogy lenne megoldás? A gyerek attól még üvölt. Szerinted, ha nem hallom, akkor már nincs is probléma?
2013. szept. 29. 13:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Most akkor az a probléma hogy hangos, vagy segíteni szeretnél a sórgórnődön és a kisfiún?
2013. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, siman okozhatja novered feszultsege...

Mire kepes a pici? Ulni, maszik?

Szedj le nekik babazeneket(nyugtatoan hat a kicsire is meg az anyjara is!)

Ha van ideje ne vasarolni menjen hanem gyorsgyaloglas edzoterem vagy barmi...

A gyereke az o resze es omellette kene a legnagyobb nyugalmat es biztonsagot erezze es akkor "kene" sirjon ha az anyja elmegy...

Sogornod jatszik a kicsivel? Enekel mesel vagy leporellozik vele? Forma bedobos jatek? Baba masszazs, babatorna?

Vagy baba-mama korbe eljar?

Barmi ami az.o feszultseget is oldhatja?

2013. szept. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!