Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek milyen volt a szülés...

Nektek milyen volt a szülés utáni elsö menstruáció? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Május 24én szültem, szülés után 7. hétre megjött, de nagyon erősen, utánna augusztus végén "jött meg" de épphogy egy minimális véres folyás volt. Ez normális? MEnnyi idő amire beáll rendesen? Szoptatom a kisfiam (gondolom ez is befolyásolhatja)

(elnézést, hogy így fejeztem ki magam, de az elsö baba és fogalmam sincs mi a normális ilyenkor)


2013. szept. 17. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hét után jött meg először, iszonyat sok volt, majdnem, mint szülés után.

A következő 3 menstruációm ugyanilyen rettentő erős volt, majd most a legutolsó már olyan normál mennyiség volt, mint terhesség előtt, pedig a mai napig szoptatok.


Szerintem ez mindenkinél más, örülj, hogy nem ömlik belőled.

2013. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En is szoptattam, szules utan 5honappal jött meg az első menstruációm erős iszonyat görcsös 5napig tartott! ! Utanna 1havi kimaradt es ahogy elhagytuk a szopizast úgy állt vissza! ! Most 11honapos de a menstruációm nem tart tovább 3napnal!
2013. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a fiamat szoptatom 16hòs ès azòta nem menstruáltam :( aggodnom kene ? Ha abba hagynám biztos megjönne.De a gyerek igenyli a szopit!
2013. szept. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is szoptatok még minden alvás előtt. A szülés után két hónappal egy kétnapos mensim volt, csak úgy, "mutatóba", aztán 5 hónapig semmi. Azóta eltelt fél év, minden hónapban megjön 2-3 nap eltéréssel, és szörnyű! Nem a görcsök kimondottan, hanem az, hogy orrba-szájba, minden létező méretet, vastagságot átáztatok, folyton mosnom kell magam után, úgy érzem ilyenkor, hogy húzom a csíkot magam után! Ha a vécére leülök, akkor meg, mintha újra szülnék, úgy feszül az egész alfelem. Ráadásul pár hónapja elkezdtem fogamzásgátlót szedni, amitől egy hét múlva újra megjött, és hiába hagytam abba azonnal, még két hétig úgy véreztem, mint 'rendesen', na az nagy nehezen elmúlt, megint megjött a rendes, gyakorlatilag végigmenstruáltam egy egész hónapot, úgy, ahogy fent leírtam. Borzasztó, úgy, ahogy van. :(
2013. szept. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem szoptatás mellett majdnem 3 hónappal a szülés után jött meg,5 egymást követő hónapban (a szokásosnál hosszabb ciklushossz volt,és nagyon minimális),majd a 6. hónapban "rendesen" (mennyiségileg is,ciklus is a régi hosszúságú volt-még vannak szopik,de már hozzá táplált baba)


Amíg szoptatsz,elő fordul hogy hónapokig is kimarad,vagy két havonta jön meg,a mennyisége sem a szokásos,hanem hol kevesebb,hol több. Ez tejesen okés. A szopik abba hagyása után fél év mire rendeződnie kell a menstruációnak.

2013. szept. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Akkor megnyugodtam, hogy nincsen gond. :)
2013. szept. 19. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!