Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kaptatok már H1N1 oltással...

Kaptatok már H1N1 oltással kapcsolat beleegyező nyilatkozatot a suliban/oviban?

Figyelt kérdés

Mi ma kaptuk meg, de enyhén szólva is berágtam rajta.

Mondta az óvónéni, hogy akkor is vissza kell vinni aláírva, ha nem kérjük.

Erre milyen szöveg van rajta? Egy szóval nem írják, hogy "H1N1" elleni védőoltás, mindössze egy eldugott helyen bökik oda, hogy "új" influenza ellen, meg a védőoltás nevét.

Ez szerintem enyhén szólva is becsapós. Jó, mondjuk a szülők 99%-a tudja, hogy milyen injekcióról van szó, de szerintem ezzel a becsapós szöveggel jópár embert átejtenek, és azt hiszik majd, hogy csak síma influenza elleni oltás.


A másik pedig az, hogy a papíron nincs olyan rész, ahol nemleges választ lehetne adni. Csak olyan van, hogy beleegyezek.

Ez szerintem megint olyan dolog, hogy (nem akarok senkit megbántani), de néhány tudatlanabb szülő akkor más választás nem lévén, aláírja azt.

És akkor mondja valaki, hogy nem a pénzre megy ki a dolog... :S


2009. nov. 4. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én végiolvastam, rá akartam írni nagy betűkkel, hogy NEM JÁRULOK hozzá, közben a 12 éves gyermekem rám kiabált, hogy ne írjam alá, mert szerinte az aláírással már hozzájárulok az oltáshoz. Természetesen kötelező visszaküldeni. Ez nekem is kicsit csapda jellegű. Bosszantó.
2009. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én lesatíroztam a "beleegyezek" szöveget, és aláírtam, hogy NEM egyezek bele.

De most elbizonytalanítottál... Most visszaküldjem, vagy ne??? :S

2009. nov. 4. 18:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk alá kellett húzni hogy kérem vagy nem...
2009. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi úgy kaptuk meg a papírt, hogy tollal rá van írva, hogy nem járulunk hozzá és azt kellett aláhúzni. Nekünk az van ráírva, hogy a Fluval P influenza elleni oltóanyag.
2009. nov. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én aláírom azt a részt, hogy NEM kérem. Az igent pedig egyértelműen áthúzom.
2009. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy a mi papírjainkon NINCS "nem kérem" rész. De csináltam. :D
2009. nov. 5. 10:11
 7/10 anonim ***** válasza:
ÉS ki írta a papírt? Ki kér minket erre? Nincs rajta se aláírás, semmi. Nagyon gyorsan eljuttatták a sulikba, és "nagyon sok" gondolkodási időt és választási lehetőséget kínálnak. Belőlem egyenlőre csak dühöt vált ki. Amikor a háziorvosok sem döntöttek még, az egész orvosi szakma vitatkozik rajta, hogyan dönthetünk a vita közepén mi laikusként, felelősségteljesen gyermekeink sorsáról? Kire hallgassunk, kinek higgyünk?
2009. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jól ki van ez találva. Én is nagyon dühös vagyok.
2009. nov. 5. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy mi van akkor, ha valakinek kizáró betegsége van? Amikor nem szabad adni oltást. Erre rá sem kérdeznek a papíron, hogy nem szenved-e valamilyen betegségben a gyerek? És ki fogja leellenőrizni, hogy éppen nem beteg-e a gyerek amikor a suliban megkapja? Mikor kapják meg egyáltalán?
2009. nov. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Őket sajnos ez nyilván nem érdekli... :(
2009. nov. 6. 17:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!