Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kereszlelő szervezése ebben...

Kereszlelő szervezése ebben az esetben? Nem volt templomi esküvőnk, a férjem meg sincs keresztelve, a keresztszülök nem egy pár és nem tudjuk mi a vallásuk.

Figyelt kérdés
Ebben az esetben milyen vallásúra lehet keresztelni a babánkat és hogy kell elintézni?
2013. aug. 21. 11:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ennek így nincs értelme. Ha nem akarjátok vallásosan nevelni, akkor hagyjátok inkább rá, hogy ha akar megkeresztelkedik fiatal vagy felnőtt korában. Gondolom nem akartok úgy ígérgetni Isten és a pap előtt, hogy eszetekben sincs megtartani.
2013. aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
esküvő előtt amúgy is kell oktatásra járni a jegyespárnak is, nem csak annak, akinek meg kell keresztelkednie.
2013. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Azt ne mondjátok már hogy mindenki aki megkereszteli a gyerekét vasárnaponként templomba jár esténként meg imádkozik. Mert ez nem igy van. Megkeresztelem mert meg akarom hogy neki könnyebb legyen ennyivel is. Szerintem ez természetes.
2013. aug. 22. 13:50
 14/14 anonim ***** válasza:
Én járok templomba minden héten, és van 2 keresztgyerekem, akiket viszont nem visznek templomba. Már előre félek, hogy majd szólni kell a szüleinek ha továbbra sem viszik (2-3 évesek). Tök kínos, hogy megígértem miattuk, hogy támogatom őket a vallásos nevelésben és meg sem próbálják. De ha neked nem okoz ez lelkiismeret-furdalást, akkor kereszteltessétek meg, megoldani meg lehet, de legalább ünnepekkor vigyétek el a gyereket templomba és az iskolában írassátok be hittanra. (Ez a minimum!)
2013. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!