Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabad e fület lyukasztatni...

Szabad e fület lyukasztatni terhesen?

Figyelt kérdés
6 hónapos kismama vagyok. Szeretnék a porcba egy fülbevalót, de nem tudom, hogy ilyenkor lehet e lövetni, vagy meg kell várni, amíg a baba megérkezik?
2009. okt. 28. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen nyugodtan lehet! : ) Akár a szülőágyon is kilövetheted a füled, a picinek ez nem árt.
2009. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm:-)

Már voltam kozmetikusnál, de nem merte vállalni. Ezért szeretném tudni, hogy valóban árthat e a picinek, vagy csak a kozmetikussal volt a baj.

2009. okt. 28. 14:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor általában attól tartanak, hogy a fájdalomtól (neked), vagy az ijedtségtől beindul a szülés idő előtt, de ez nem akkora ügy, hogy félni kellene a kozmetikusnak.


A helyi érzéstelenítőt meg a füledre fújja kívülre, tehát nem megy bele a véráramba.. Nem is értem...

2009. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Attól félt a kozmetikus, hogy esetleg eltalál egy akupunktúrás pontot és ez bezavar valamit, mivel nem alulra lőné, hanem a porcba.
2009. okt. 28. 14:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem csináltatnék a helyedben. Az ilyenekkel (pirszing, tetoválás, stb) jobb megvárni még a szoptatás végét is.

A porc meg amúgy is egy érzékeny terület.

Van kozmetikus barátnőm, tetováló és pirszinges barátom is, egyik se vállalja se a terhes kismamikat, se a szoptatós anyákat.

2009. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, hogy porcba? (bocsi azt nem láttam, elkerülte a figyelmemet). Háát, igen, így azért érthetőbb a kozmetikus ellenállása.
2009. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Porcba nem is szabad neki lőni!

Én érdeklődtem régebben: a porcba való szúrás piercinges feladata. Az nem rendes sima fülbevaló, mint a cimpában, hanem testékszernek minősül -pontosan a porc miatt.

Piercingest keress fel inkább, de az esetleges fertőzés miatt lehet, hogy ő sem vállalja most.

2009. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Várok vele, az most már biztos. Annyira nem sürgős:-)
2009. okt. 28. 19:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!