Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 80. 000 Ft a nettó fizetésem,...

80. 000 Ft a nettó fizetésem, emelhetik-e a gyerektartást?

Figyelt kérdés
A lényeg annyi lenne,hogy van 3 gyermekem,de ebből 1 gyermekem (az első házasságomból)külön él.Érdekelne,hogy vajon ha gyerektartás emelésre kerülne sor,akkor mennyi esély lenne arra,hogy 15.000 Ft-ról felemeljék magasabbra.A feleségem keresete is egyébként ugyan ennyi.Érdemleges válaszokat várok,a rosszindulatú emberek kerüljék a válaszadást!Köszönöm!
2013. júl. 19. 20:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem szívesen vinném az ügyet a gyámügyre,mert nem szeretném a közös gyermekünket lelkileg kitenni ennek,hiszen arról nem ő tehet,hogy a kedves anyukája nem elégszik meg annyival,amennyi törvényileg ár.
2013. júl. 20. 10:45
 12/15 anonim ***** válasza:
38%

Ha akár egyszer is megteszi, hogy nem engedi a láthatást, akkor jelentsd a gyámügyön!

Legjobb lenne, ha valakit vinnél magaddal mikor mégy a gyerekért, hogy legyen tanú arra, hogy megtagadta a láthatást.

Először kap az anyuka egy írásbeli felszólítást, ha ez után is megtagadja már pénzbüntetést is kap.

Sajnos a férjemmel ugyanezt végigcsináltuk, az előző felesége szintén el akarta tiltani a kislányától csupán gonoszságból


Nő vagyok és ilyenkor nagyon szégyellem magam az ilyen nők nevében is.

Pénzéhes szuka az ilyen, aki nem szereti ezek szerint a saját gyerekét, hogy rajta áll bosszút, vagy őt használja fel a kapzsi céljai elérésére.

2013. júl. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy egy 16 éves gyermekről beszélünk.Nem szívesen tenném ki mindenféle herce-hurcának,de előbb vagy utóbb az anyuka erre fog kényszeríteni.Ebben csak 1 valami bánt,hogy a gyermekem sérülni fog :( Vagy már lehet,hogy sérült is anyuka ténykedéseinek köszönhetően?
2013. júl. 21. 14:01
 14/15 anonim ***** válasza:
38%

Ja, nos egy 16 évest már nem nagyon lehet távol tartani tőled, ha ő is látni akar.

Kivéve persze ha anyuka elkezdi zsarolni, vagy akár erőszakkal távol tartani tőled, ez esetben nagyon elítélendő lenne a cselekedete.


A kevés információ ismeretében úgy tűnik, a pénzéhez nő csak még több pénzt akar kicsikarni tőled, de a fenyegetésének nincs alapja hiszen ha nem hülye, ő is tudhatja, hogy jogilag nem jár neki több, sőt, ha sokat pattog és bíróságra kerül az ügy, még csökkenhet is a gyerektartás.

2013. júl. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Amióta megy ez a herce-hurca,azóta a lányom nem hajlandó a telefon hívásaimra válaszolni.Megpróbáltam vele felvenni a kapcsolatot már többféle képen,de szinte egyenlőre,esélytelen.Úgy gondoltam,hogy talán,most jobb ha egy kicsit hagyom elcsitulni a dolgokat.Nekem van egy sejtésem,hogy anyuka miért szeretne több Gyt-át...,mert a gyermekünket vidékre szeretné járatni majd középiskolába idén szeptembertől és úgy gondolja,hogy ez neki plusz kiadást fog jelenti minden hónapban (bérlet stb) és ehhez nekem is hozzá kell járulnom.Amikor megbukott a gyerek angolból,akkor is úgy gondolta,hogy a felkészítő tanárát nekem kellene fizetnem.Akkor is,mint ahogy most is,közöltem vele,hogy ne nézzen pénzeszsáknak.Mindenki addig nyújtózkodjon,amíg a takarója ér.
2013. júl. 21. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!