Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 80. 000 Ft a nettó fizetésem,...

80. 000 Ft a nettó fizetésem, emelhetik-e a gyerektartást?

Figyelt kérdés
A lényeg annyi lenne,hogy van 3 gyermekem,de ebből 1 gyermekem (az első házasságomból)külön él.Érdekelne,hogy vajon ha gyerektartás emelésre kerülne sor,akkor mennyi esély lenne arra,hogy 15.000 Ft-ról felemeljék magasabbra.A feleségem keresete is egyébként ugyan ennyi.Érdemleges válaszokat várok,a rosszindulatú emberek kerüljék a válaszadást!Köszönöm!
2013. júl. 19. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%
Emelkedni fog a tartásdíj,igen! Asszem a fizetés 20%át vonják!
2013. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Első nem jár 20% mert 3 gyereke van. A fizetése 50% oszlik szét a gyerekei között.

Gyerekenként 13% jár, az pedig 10400Ft.

2013. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem tudom akkor,de én tuti ,h 20%-os kapok,és "annak" is van több gyereke rajtam kívül! :) Akkor ezek szerint én jól járok! Pedig bíróság által megállapított tartásdíj! :)Első voltam
2013. júl. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ítélet után születek és ő nem kért csökkentést a következő gyerekeire hivatkozva, akkor persze kaphatsz.

Ez olyan, hogy bármiben meg lehet egyezni, akár 1 milliós tartás díjba is ha az apa annyit akar adni, de törvényileg nem kötelezhető ilyenre.

2013. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Válásunkkor a bíróság maximum 15.000 Ft-ot ítélt meg,de ez már évekkel ezelőtt volt.Én önszántamból utalom minden hónapban a exem számlájára,elmaradásom soha nem volt.Még is emeléssel fenyeget....Úgy gondolom,ha ez most sikerülne neki,akkor nem lenne arányos elosztás a gyerekeim között és én hasonló képen szeretnék adni mindegyiküknek.
2013. júl. 19. 21:23
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja,és réges régen kérhettem volna a csökkenést,de nem tettem meg és továbbra sem szeretném,mert mind 3 gyermekem fontos nekem!
2013. júl. 19. 21:24
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha 3 gyereked van, akkor semmiképp sem kaphat emelést a volt asszony, max. te kérhetnél jogosan csökkentést.
2013. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem az emelést nem kapná meg, sőt te kérheted a csökkentést és meg is kapod!
2013. júl. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A kettes válaszadó jól írta, csak pontosítanék: 50% jár a 3 gyereknek, 50% osztva 3-mal 16,6 %. 13333 Jár a gyereknek.

Ha nem kerek 80ezer a fizetésed, akkor pont jó az összeg.

Kérheti az exed, de nem fognak emelni rajta.

2013. júl. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a hasznos tanácsokat!Időközben már ott tartunk az exemmel,hogy elkezdett fenyegetőzni is,hogyha nem fizetek neki többet az eddiginél,akkor nem engedi,hogy lássam a gyerekem egészen addig,amíg az ő által kért összeget nem kezdem el fizetni.Könyörgöm,aztán miből?Kezd nekem nagyon úgy tűnni,hogy az eddig fizetett gyerektartás sem a gyerekemre ment el,hanem az ő kabzsiságára.Kiváncsi lennék arra,ha bíróságra vinné az ügyet,akkor vajon ezt a bíróság észre venné-e az anyukán?
2013. júl. 20. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!