Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felvesznek dolgozni terhesen?...

Felvesznek dolgozni terhesen? Mikor vagyok köteles bejelenteni? 12hét betöltéséig el lehet huzni?

Figyelt kérdés

A lényeg az hogy kaptam egy álláslehetöséget,és most derült ki h terhes vagyok.most kb 5-6 hetes.mire megkötnénk a munkaszerzödést kb 7-8 hetes lesz,vagy 10 mert vagy aug.1.étöl vagy 15 töl tudnak felvenni.még persze nem is biztos hogy megmarad a pici mert volt már vetélésem és még nagyon az elején járok.Muszály megmondanom a szerzödés aláirásakor az állapotom? Mert ha esetleg ö sem marad velünk és nem vesznek fel,akk mással töltik be a hejem,pedig kifejezetten engem várnak vissza. elöre is köszi.

(irodai munka lenne 1 év.)



2013. júl. 18. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

A törvény szerint nem vagy köteles bejelenteni a munkáltatódnak, hogy terhes vagy. De ezt előbb vagy utóbb úgyis észreveszi, és én azt a helyedben nem szeretném megvárni. Nekem pl. 12 hetesen egyértelműen pocakom volt. Tagadhatatlan volt a helyzet, bár én a 6. hét végén szóltam is. De nézzük a két lehetőséget:

1. Szólsz azonnal: nagy eséllyel bukod a munkát, mert legkésőbb a 36. héten elmész "pihenőre". A munkáltatónak meg nem éri meg a macera.

2. Nem szólsz, hanem vársz: a szerződés megkötése után szólsz, és ezzel csúnyán átrázod a munkáltatód. Máskor nem fognak visszavárni, és ha van próbaidőd, indoklás nélkül elküldhetnek, vagy egyéb okokra hivatkozva bontják a szerződésed.


Fogós kérdés, de én azt mondom, a legrövidebb út az egyenes: én, a te helyedben szólnék. Ha nem is vesznek fel, de legalább az marad meg rólam, hogy korrekt és egyenes vagyok.

2013. júl. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell megmondani, de úgyis kiderül a kotelezo alkalmassági orvosi vizsgálatnal. Ha ott eltitkolni, akkor simán kirughatnak, mert megszegték az igazmondási kötelezettségedet.
2013. júl. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy nem mondod még el mert a munkahelyen azt mondod nem tudtál róla h terhes vagy...
2013. júl. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igen az alkalmasságin ugyis szolnék hogy valószinü babát várok. Hisz ha elküldenek tüdöszürésre nem mehetek. 30.án kell visszamennem az orvoshoz mert 16án voltam,4hetesnek mondott. valószinü hogy szolnom kéne de nagyon félek h 2 szék közül a pad alá esek. Szept elsö hetében tölteném a 12 hetet.ha minden jól megy.

Valószinü hogy megemlitem a közvetlen felettesemnek,mert amugy a megyéhez tartozik a munkahely igazgatósága. na majd lesz valahogy.

2013. júl. 18. 08:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt akkor is elküldhetnek, ha megmondod, hogy terhes vagy. Szóval én nem hagynám ott a biztos munkámat a helyedben.
2013. júl. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem kell bejelentened.

viszont így védettséged se lesz, bármikor is derül ki vagy jelented be. nem csak a próbaidő alatt rúghatnak ki, hanem bármikor.

szóval ez így sokkal lutribb, mint ha szólnál és tudnának dönteni.

mondjuk ha 1 évre keresnek valakit, nyilván amint kiderül el is fognak küldeni, mert legjobb esetben is csak 8 hónapot tudsz dolgozni.

ha van most munkahelyed, szerintem ne most válts, ha volt már vetélésed, valószínűleg el fognak küldeni táppénzre, nekik meg munkaerő kell, nem egy bejelentett, de nem dolgozó ember :(


vegyél ki a mostani munkahelyeden majd 2 hét szabit, addig próbáld ki az új helyet és beszélj velük, tényleg nehogy munkahely nélkül maradj és bukd a gyedet :(

2013. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
sajnos most nincs munkahelyem mert nemrég lejárt a szerzödésem,és ugyanoda vennének vissza megint határozott idöre. Nem gondoltuk hogy spontán összejön mert az elözö több évnyi sikertelenség után gyogyszeres kezeléssel sikerült.most meg...Mörfibácsi szeret minket.
2013. júl. 18. 12:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem jelented be és felvesznek, utána el is küldhetnek szándékos megtévesztésre hivatkozva. Szóval hiába írod alá az 1 éves szerződést, így is kirúghatnak :-(
2013. júl. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ha elsejével vesznek fel megprobalom megjaccani. muszaly. ha 15tel akarnak felvenni muszaly lessz szolnom.még megbeszélem baratnommel ö is ott dolgozik vele lennék egy irodaban egymas hejettesei vagyunk.megbizhato ebböl a szempontbol.a fönököt is jol ismeri elismert kollega.csak kiokoskodjuk mi legyen.
2013. júl. 20. 08:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!