Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyire vagytok rugalmasak...

Ti mennyire vagytok rugalmasak vendégfogadáskor?

Figyelt kérdés
Egy nyugis kislányom van, a barátnőmnek pedig 3 eleven fia. És már görcsben a gyomrom, ha jönnek, mert mindig sokáig maradnak, mindig szétszedik a házat, és a barátnőm semmiért nem szól rájuk, ha pedig én szólok, nem mondja, de látom, hogy megsértődik (pl ha csikargatják a parkettát, úgy, hogy nyoma marad). Mi a teendő? És hogy lehet előre megbeszélni, hogy időben menjenek el?
2013. júl. 9. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Találkozzatok játszótéren vagy bárhol ne otthon.

És ha már kezd sok lenni, akkor csak annyit kell mondani, hogy haza kell mennünk.

2013. júl. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Én nem engedném be a házamba addig míg nem tudnak legalább addig viselkedni míg ott vannak. Jó ötlet a játszótér.
2013. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Általában ők szoktak jönni, mert van kocsijuk, nekünk tömegközlekedéssel oda-vissza több, mint 2 óra az út. Mondjuk szerintem ezen is megsértődött már, hogy nem akarunk vmi gyakran menni. Ha meg ők vannak itt, hogy mondjam, hogy na menjetek most már?


Játszótéren nem szeret találkozni, mert ott nem tudunk dumálni. Vagy utána még fel akar ugrani, ami 4 túlpörgött gyerekkel nem egy felemelő élmény.

2013. júl. 9. 12:20
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Én lazán megmondom, ha valami nem tetszik. Nekem nincs saját gyerekem, de a barátnőmnek van kettő óvodása, és természetesen mindig körülöttük forog a világ. Ez egyébként csak manapság divat, mert amikor én ovis voltam, nekem megtanították a szüleim, hogy vendégségben szépen ülünk, és nem nyúlunk semmihez. Hoztak nekem meg az öcsémnek kifestőt vagy valami játékot, amivel csendben elvoltunk. Én kifejezetten utálom, amikor a gyerekek trambulinnak használják a kanapét, azt meg egyenesen felháborítónak tartom, amikor erre az anyuci buzdítja őket, mert hogy "úgy szeretnek ugrálni". Hát részemről ugráljanak otthon a saját kanapéjukon, én nem akarok újat venni, mert eltörik a rugó! Eleinte húzta a száját a barátnőm, aztán megszokta, hogy nálam a gyerekeknek is alkalmazkodni kell.
2013. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi előre tisztázzuk, amikor beszélünk, hogy meddig érünk rá,valahogy így: szombat? Nekünk jó, 5-ig. Nektek is jó 5-ig? És háromnegyed 5kor mondom, hogy hát igen, lassan öt óra. Egy intelligens embernek ennél több jelzés nem kell. A gyerekekre meg rászólok, ha más nem teszi. Akinek nem tetszik, nem jön.
2013. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Hát az az igazság, hogy ha neked az se jó, ha jönnek, meg menni se akarsz, akkor az gáz. Abban igazad van, hogy ne tegyék tönkre a lakást.
2013. júl. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Hát én csökkenteném a találkozások gyakoriságát, megmondanám, hogy nem alkalmas. Milyen gyakran mennek? Mert időnként még ki lehet bírni, de ha gyakori, akkor szerintem ez felesleges stressz.
2013. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Én már attól is hülyét kapok, amikor valaki egy lépést nem hajlandó tenni a gyerekei nélkül. Barátnőmmel sem tudunk évek óta normálisan beszélgetni egy jót, mert hiába vigyáznának akár a férje, akár a szülei a gyerekeire, sokszor még ő könyörög nekik, hogy jöjjenek vele. Aztán persze egész végig a gyerekekkel kell foglalkozni, rájuk nem szólna, hogy most hagyjanak békén minket legalább egy félórát, mert beszélgetni szeretnénk. Pedig nem bébik már, 5 és 7 évesek.
2013. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem vagyok szívbajos, ha nem tetszik valami szólok. Amit az én gyerekemnek nem szabad azt a barátaiménak sem engedem meg itthon. Ha rumlit csinálnak, segítsenek összepakolni, a barátnőddel együtt. Ez nem bunkóság, ha neki nincs ennyi esze, akkor szóljál. Ha meg már zavarnak, akkor mondd meg, hogy most már pihennétek. Ne legyél ilyen kis nyuszi, nem döl össze a világ, ha kicsit határozottabb vagy!
2013. júl. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul gondolom, de alapvető gond köztetek van.Legalàbbis èn a baràtnőmmel màr beszèltem meg ilyen dolgokat persze kettesben, ès fordítva.pl àlmomban sem gondoltam , hogy zavarja h a gyerekem egyedül mos kezet nem veszi ki a szappant csak megsimogatja.barinőm szerint ìgy a szappantartòhoz nyomòdik a szappan.(nàlunk folyèkony van nem figyeltem h nyùl a gyerek a szappanhoz) rendben megbeszèltük, vettünk szappant otthonra megtanulta hogy kell...èn meg szòltam neki h a gyereke ne hùzza a kutya fülét, ezèrt vagyunk baràtok....
2013. júl. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!