Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Le tudná nekem írni valaki...

Le tudná nekem írni valaki tömören az Aludj jól gyermekem című könyv módszerének lényegét?

Figyelt kérdés
Vannak problémáink az alvással, elalvással, de nem minden áron akarom őt az ágyába kényszeríteni. Sokan dícsérik a könyvet, az imént olvastam, hogy négy nap alatt sikerült valakinek megtanítani a módszerrel a babáját aludni. Ha csak pár mondatot írnátok róla, akkor el tudnám dönteni, hogy beszerezzem a könyvet vagy sem.
2009. okt. 14. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Át tudom neked küldeni a könyvet jpg-ben, ha kéred. Küldj privit.
2009. okt. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A könyv szerint először mindenképpen egy napi rutint kell rendszeresíteni, egy szertartást az alváshoz. Nálunk például úgy megy ez, hogy fürdés, evés, összebújós-simogatós meseolvasás és utána kerül csak az ágyba a gyerkőc. Fontos a könyv szerint, hogy legyen egy fix alvós állata, az ágyában éjszaka mindig ugyanazokat a dolgokat találja meg. Ez az író szerint biztonságérzetet ad a gyermeknek. Szóval a körítés lényege az, hogy tudatosítsuk a gyermekben, hogy biztonságban van és nem kell félnie. Maga a módszer sajnos nem nélkülözi a sírni hagyást. Úgy működik, hogy ha ágyba került a gyerkőc, akkor nem lehet kivenni. Els alkalommal el kell neki mondani, hogy miért történik mindez (este van, aludni kell, stb.). Fontos, hogy a gyermek érezze a szülő hangjából, hogy nyugodt. Miután ez megtörtént el kell köszönni a picúrtól és ki kell menni a szobából. Résnyire nyitva kell hagyni az ajtót, hogy ne érezze úgy, hogy elhagyták. Ha nagyobbacska már, akkor fel fog állni a kiságyban és sírni fog szívszaggatóan. Először 1 perc után lehet bemenni hozzá (fokozatosan nő az időtartam, később 3-5 percre), de akkor sem lehet kivenni, megérinteni a gyermeket. El kell neki ismét nyugodt hangon magyarázni, hogy nem ment el apa meg anya, biztonságban van, de most aludni kell mert este van. Aztán megint kimenni és így tovább. A gyerkőc mindenképpen sírni fog, hiszen nem a megszokott módon altatják és nem érti, hogy a szülő miért akar változtatni, mikor az eredeti módszert már megszokta (pl. órákig kézben cipelés, babakocsiztatás). Szóval az, hogy sírni fog, elkerülhetetlen szerintem. Nagy előnye viszont a módszernek véleményem szerint, hogy mivel a gyerkőc már eleve a kiságyban alszik el, így ha felébred éjszaka, akkor nem egy teljesen más környezetben találja magát (ami valljuk be, hogy még felnőttként is ijesztő lehet, ha elalszol az ágyadban és a fürdőkádban ébredsz fel) és így nem fog felkelni éjszaka, hanem körülnéz, megöleli az alvós állatkát és visszaalszik magától. Legalábbis nálunk így volt. Nekünk ez volt az utolsó mentsvár, már mindent kipróbáltunk, de semmi nem segített csak ez a módszer. Nekem olyan szinten aludt rosszul a kisfiam, hogy naponta 6-7 órákat aludt 9 hónaposan. Akkor vezettük be ezt a módszert és gyakorlatilag azonnal végigaludta az éjszakát, holott előtte sosem. Azóta sem kel fel soha éjszaka. Mivel most már megszokta a lefekvési rendet, nem is sír. Sőt, a harmadik napon már egyáltalán nem sírt. A kisfiam viselkedésében sem tapasztalok semmi szokatlant azóta. Nem ragaszkodik sem jobban, sem kevésbé, csupán sokkal kipihentebb lett. Te döntöd el, hogy belevágsz e. Ha viszont nem sikerült elijesztenem a módszertől, akkor szívesen átküldöm a könyvet, csak írj egy privit.
2009. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
röviden, tömören? Kínozd meg a gyerekedet azzal, hogy addig hagyod sírni, amíg a fájdalomtól, hogy többé nem számíthat a számára legfontosabb emberre, álomba sírja magát! Nagyon klassz ötlet!
2009. okt. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

kotodes.hu :


Kővímes Kelemen várához hasonlatos – sajnos – sok esetben a gyermekek bizalmának épülése. A biztonságos kötődés kialakulásának feltétele az anya érzékenysége, válaszkészsége. Ebben a tekintetben sajnos kultúránk különbséget tesz éjszaka és nappal között; míg nappal teljesen elfogadott az anya odaadó viselkedése, az éjszakai gondoskodás, szoptatás, dajkálás, együttlét sokak által elfogadhatatlan és nem ajánlott. Külön „szakirodalma” van a sírni hagyásnak, az alvásra való tanításnak. Pedig a baba számára éjszaka talán még fontosabb a testközelség, a biztonság, hiszen evolúciós örökségének részeként él benne az éjszakától és a magánytól való félelem.

Olyan kutatás sajnos még nem született, mely alátámasztaná: az éjszaka magára hagyott, vagy kizárólag meghatározott időközönként látogatott (alvástréningezett) gyermek bizonytalanul kötődik. Ebben a tekintetben ugyanis sajnos még a szakmai vélemények is megoszlanak, sokszor épp orvosok, pszichológusok ítélik magányra a gyermeket éjszaka.

Egy elgondolkodtató eredményt azonban érdemes felidézni: videofelvételekkel követték a vizsgálatba bevont gyermekek alvását, melynek során kiderült, hogy a szülők által jó alvónak tartott gyermekek is többször felébrednek az éjszaka folyamán, de ennek nem adnak hangot.

A szerző szerint nem helyes a gyermekek megkülönböztetése azon az alapon, hogy átalusszák-e az éjszakát vagy sem, hiszen a vizsgálat szerint az összes – egy éves kor alatti – gyerek felébredt, szerencsésebb lenne jelző (signalers) és „önnyugtató” (self-soothers) gyermekekről beszélni. Azt már nem tudhatjuk, hogyan képes egy pár hónapos gyermek az éjszaka közepén megnyugtatni önmagát, az önnyugtatás kifejezés azonban sokat elárul: eszerint nyugtatásra van szüksége a gyermeknek, amit – jobb híján – önmagának kell megoldania.

Az ősbizalom kiépüléséhez a gyermeknek éjjel-nappal szüksége van édesanyja nyugtatására. Napközben felépített bizalmát mi tartaná életben a magányos éjszaka során?

2009. okt. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Miért kell ezt minden kérdésnél eljátszani? A kérdező felnőtt ember, azt hiszem részletesen leírtam mindent a módszerről, így a kérdező saját magától is el tudja dönteni, hogy ki akarja-e próbálni a módszert vagy nem. Az lehet, hogy ti kedves utolsó kettő válaszoló nem értetek egyet a módszerrel, de mégis mi közötök van ahhoz, hogy a kérdező hogyan altatja a gyermekét? Ez az ő magánügye. Nem az volt a kérdés, hogy mit gondoltok a módszerről. 22:19-es voltam, lehet lepontozni.
2009. okt. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennek a könyvnek a szerzőjét be kéne zárni egy sötét szobába és ott hagyni.

Aha, ne érjek hozzá a félelemtől ordító gyerekemhez, akinek rám van szüksége. Ehhez csak gartulálni lehet. Érdekes nekem mindenféle drasztikus módszer nélül sikerült megtanítanom a lányomat elaludni. Nem sírt, illetve ha sírt, tudtam, hogy rám van szüksége, nem arra, hogy egyedül hagyjam. És mégis megtanult egyedül elaludni.


De hogy a kérdésre is válaszoljak:

[link]

2009. okt. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia,

mennyi idős a gyermeked?Nekem a Suttogó című könyvben leírt módszer sokkal jobban tetszik.Ott nem kell sírni hagyni a babát és mégis megtanul elaludni.Igaz,hogy célszerű kisebb korban kezdeni.Én 10 hetes babóval kezdtem és rögtön bevált.

2009. okt. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!