Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénz szükséges egy...

Mennyi pénz szükséges egy baba váráshoz és nektek havonta mennyibe kerül a pelenka, ruhácskák stb?

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy kisbabát várunk a Párommal :)

Van spórolt pénzünk ezért lennék kíváncsi kinek mennyibe került megvenni a baba érkezéséhez szükséges dolgokat és utána havonta mennyit költenek a babára.

Köszönöm előre is :)


2013. jún. 7. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha akarod, minimális összeg, ha akarod, határ a csillagos ég, de tényleg! Mi nem költöttünk sokat a kelengyére, de később rájöttem, hogy abban is akadt bőven felesleges dolog. Kb. 100-150 ezer Ft-ot költöttünk, igaz, segítséget is kaptunk. De mai fejjel lehet, hogy ennyit se költenék.

Havi szinten akkor volt a leghúzósabb hónapunk, amikor még nem tápláltam hozzá és nem is volt tejem, hipoallergén tápszert kapott, gyógytornászhoz kellett járnunk, eldobható pelust használtunk. Akkor volt a legolcsóbb amikor mindez már nem kellett: már szilárdat evett, tehén tejet ivott, textilpelusra váltottunk. Tehát nekünk egy éves korig kellett többet költeni, később kevesebbet. Bár most meg (két éves múlt) már ételből kell több, egy kis nasi, ez, meg az :), de ezt nehezebb követni.

2013. jún. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok! :)


A kérdésedre nagyon szélsőséges válaszokat fogsz kapni készülj fel!

A nagycsaládokban minden forog, így sokaknak szinte semmibe nem kerül a baba érkezése (max. a pelenkát kell megvenniük).

Akik pedig mindent újonnan akarnak megvenni és olyan divatozó menő szülők, azok meg akár több milliót is el tudnak költeni.


Én amúgy az első kategória vagyok. A babaszobát berendeztem a kölcsön bútorokkal, kaptam két babakocsit is, hordozót is, több zsák ruhát kaptam, mellszívót, cumisüvegeket, mindenféle játékokat...a legnagyobb kiadásom a saját kismama ruháim, szoptatós meltartóim voltak.

2013. jún. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Huh...hát ez relatív.

Aki kap kölcsön, vagy örökbe dolgokat, máris könnyebb a helyzete.

Nálunk a családban a fiam volt az első baba, mindent nekünk kellett megvenni, senkitől nem kaptunk semmit.

Bútor: alaposan szét kell nézni, nem csak a kisbaba korra gondolni, mert lehet, hogy érdemesebb csináltatni, vagy picit drágábbat venni, ami viszont egész kamaszkorig vagy még tovább kitart. Ellenállhatatlanok az összeillő, csilli-villi egymáshoz illő, dekorált, méregdrága bútorok, de a gyerkőcnek 2-3 éves kora körül le kell cserélni az ágyát. Érdemesebb úgy vásárolni, választani, hogy az iskoláskorban is praktikus legyen.

A pelenkázó (komód) az, ami sok anyukát megoszt. Van, aki helyhiány miatt a praktikus kiságyra tehető verziót választja.

Nekünk volt pelenkázónk, egy komódra került a keret, most már levettük. Számomra nagyon praktikus volt, egyszerűbb volt ott pelusozni, öltöztetni, fürdés után rendbe tenni a babát. A komód felső fiókjában elfért minden, ami szükséges, de biztonságban van a pakolós korszakban.

Szerintem a gyerkőc neménél sem mindegy, hogy milyen szekrényt választunk, mert a kislányoknak több ruhácska, szoknya, tunika van, ami inkább vállfás, mint behajtogatós.

A ruháknál főleg a mama ízlése a döntő. :) Téli babának több kell, vastagabbak, mint nyáron. Arra is gondolni érdemes, hogy nyáron 1 óra alatt megszáradnak odakinn a kis bodyk, de télen nehezebb teregetni, lassabban száradnak a ruhák.

A babavárás szintén relatív. Magánorvost választasz, vagy jársz sztk-ba. Szedsz-e vitamint, javasol-e a orvos vasat, magnéziumot, esetleg terhességi diabétesz alakul ki.

Ha minden flottul megy, és tudsz majd szopiztatni, akkor az első öt-hat hónap ingyenes, legfeljebb néhány játék, ruhácska kell. Érdemes azért belekalkulálni a hasfájás elleni szereket, esetleg gyógyszereket. Ha tápszeres lesz a baba, akkor akár 10-15 ezer között is lehet a havi tápszeradag.

Pelusból általában havi 2 csomag kell, mindenkinek más jön be. (Érdemes regisztrálni a dm bababónuszára, kuponokkal, kedvezményekkel sokat le lehet faragni.)


Nekünk kb. 250 ezer volt a babakelengye és bútor/szoba.

Lehet ennél olcsóbban is kihozni, és drágábban. Van, aki azt mondja, jó mindenből a használt, és van, aki csak az új dolgokra esküszik.

2013. jún. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

gratulálok! ;)

mi 40e ftot költöttünk a babára, sok mindent kaptunk,pedig egyátalán nem számítottunk rá.

havi szinten csak popsitörlőre költünk 300 ftot. pelust mosom. meg persze a nem havi szintű kiadások, mint pl. most rendeltm neki játszószőnyeget 5e ért.

2013. jún. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a vatera a barátunk :))) én már babás kolléganőktől vettem használtan bútort, kocsit, stb, jó sokat spóroltam vele! babaruhában szintén mehet a használt, mosod, vasalod, úgyis kinövi gyorsan - brendonban ájultam el a 6e forintos rugdalózón, ott mondtam, hogy na neeee

szóval elég relatív...de mi kb 100at költöttünk a bútorra (faktumos kiságy, komód) meg szupi babakocsira, plusz apróságok. családból kaptunk kölcsön mellszívót (elektromost, de jobban bírom a kézijét)- de ha nagyon kell, tudsz majd bérelni is, akár csak mérleget, ha szeretnél - nálunk a védőnőknek is van ingyen kölcsönözhető, meg érdemes megnézni az ottani faliújságot ha van, oda is raknak ki hirdetést anyukák eladó cuccokról. vannak még bababörzék is, érdemes utána érdeklődni, hogy lesz-e a környéken?

a havi költést nem tudom, a pelus az, ami pénzesebb, bár ha nagyobb lesz, kipróbálom a moshatót - de pelust fogtok kapni rokonoktól, barátoktól, illetve a pelenkadiszkontosak is sokszor jobbak és olcsóbbak mint monduk az alap pampers. tápszerről nem tudok nyilatkozni, anyatejes a baba, de ha orvos írja fel, akkor olcsóbb

esetleg javaslom, hogy vaterázz játszószőnyeget és pihenőszéket, nekünk nagyon bevált mindkettő, szereti a baba és neked is segít néhány perc szabadidőben :)

ja, nálunk hasfájós a picur, infacolt használok, ez kb 5-6 e-be kerül havonta...

2013. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!