Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed lejárta után kivenném a...

Gyed lejárta után kivenném a szabikat, majd táppénzre mennék. Mi lesz a táppénzem alapja? A gyedem 85 ezer forint körül van.

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 05:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
59%
Mert az teljesen rendben van, hogy nem a kérdésre válaszolva teljesen leoltják a kérdezőt, személyeskednek és ráhárítják az álláskeresési problémáikat? Egyébként az átkozódás nálam nem itt kezdődik.
2013. jún. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Gottacska ***** válasza:
74%
"Más szemáben a szálkát megleli..sajátjában a gerendát feledi!" Ez jutott eszembe ezekről a kiégett emberekről! KAptál választ kérdező szerencsére...ne haragudj én nem tudok neked kielégítő választ adni! Szerintem töröld is mert csak rosz napot okoznak neked!
2013. jún. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Továbbra is állítom,hogy nem átkozódtam,nem vagy tisztában a fogalommal, de inkább tényleg úgy vagyok vele,hogy az a szomorú,hogy még nekem kell magyarázkodnom. Bírálnak,mert gyermeket vállalok? Az nem baj? "nem voltak túl jóindulatúak"? Ez nem jó vagy rosszindulat. Sokkal több.

Nehogy már én legyek a hibás!


Köszönöm 12-es,nem lesz rossz kedvem és egy boldog ember vagyok, ennyivel nem tudnak rossz napot okozni,max. egy kicsit bosszantó. :)


11-es neked is köszi!

2013. jún. 7. 07:37
 14/20 anonim ***** válasza:

Egy picit off leszek, de mivel ugyanebben a cipőben járok, úgy gondoltam írok.


A kedves álláskeresők arra nyilván nem is gondolnak, hogy esetlegesen a második terhesség veszélyeztetett?

Kiveszed a szabikat és utána? Hová teszed a gyereket? (Megsúgom, az elemet nem lehet belőle kivenni!)A bölcsik általában ritka esetben vesznek be év közben gyereket. Beadom, beszoktatom...aztán két hónap múlva kiveszem, mert úgyis otthon vagyok?!

Nekem akkor sülne le a pofámról a bőr, ha a gyerekem foglalná a helyet a bölcsiben olyan anyuka gyereke elől, aki viszont kénytelen dolgozni, de nem tud, mert nincs bölcsihely!


Nem a kisgyerekes anyukák miatt nem veszik fel őket dolgozni, hanem mert süt róluk a rosszindulat és az ostobaság!


Kedves kérdező!

Inkább a Gyed/gyes témakörben nézelődj, mostanában sok hasonló kérdés volt.

2013. jún. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
49%

Na ezért vagytok ti nők.

Még jó h férfi vagyok, de nem baj, biztos azért nincs állásom, mert majd megyek szülni.

Ne magatokból induljatok ki, egyszerűen rosszul vagyok az ilyen nőktől, h elmegy szülni aztán táppénz, de már a szabit is veszi aztán megint táppénz.

Az meg főleg nevetséges kategória, h ő nem átkozódott.

Szánalmas.

2013. jún. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
45%

Hopsz, véletlenül elküldtem.

Szal gondolom sokan magukra ismertek, ugyan ilyen naplopók voltak mint a kérdező.

Most meg h meg lett jegyezve megy a hiszti.

2013. jún. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Gottacska ***** válasza:
Egek... naplópó aki gyereket nevel! Én nem voltam negy percig sem táppénzen, mert olyan munkát végeztem ami megengedte, hogy végig dolgozzak!(tehát fizikai munka és veszélyes anyagokkal dolgozik azt te már úgy veszed hogy naplopÓ) nem hiszem, hogy azért megy el valaki táppénzre , hogy a fenekét növessze otthon! Adta nekem a jóisten, hogy ilyen megértő párra találtam mint a férjem! Mert én ilyen férfival bisztos nem tudnék élni! Aki látatlanba itélkezik mások felett! Ez egy kérdés volt és ha nem tud valaki válaszolni rá, akkor legalább annyit tegyen már meg hogy nem is nézi meg a válaszokat! Nincs más dolgotok, a másik ember vérét kell szívni, hogy ezt a napot is kipipálhasd! Szánalmas! Többet érne ha egy két jó szót adnál a másik embernek ! Idióta népség!
2013. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Na ezért vagytok ti nők."

Eleve nők vagyunk, nem azzal leszünk azok, hogy szülünk. Nem minden nő szül, mégsem lesz helyzeti előnyben a munkaerőpiacon.



"Még jó h férfi vagyok, de nem baj, biztos azért nincs állásom, mert majd megyek szülni."

Nyilvánvaló, téged nem ezért nem vesznek fel. Simán szar a szakmád, vagy nem tanultál eleget, esetleg más miatt nem felelsz meg. Nem a kisgyerekes vagy terhes nők tehetnek a te sikertelenségedről.


"Ne magatokból induljatok ki, egyszerűen rosszul vagyok az ilyen nőktől, h elmegy szülni aztán táppénz, de már a szabit is veszi aztán megint táppénz."

Az nyilvánvalóan eszedbe sem jut, hogy a cég köteles kiadni a felgyűlt szabadságokat?!

Írd már meg nekem, hogy abban mi az ésszerű, ha az anyuka bejelenti a várandósságot (legyen 12. hét, közben még gyed-en van), kiadják a szabadságot, min. 30-40 nap. Elmegy dolgozni, (már ha közben akad bölcsi, nagyszülő, megfizethető babysitter, mert ugye a nagyobb gyereket sem lehet kikapcsolni), dolgozik kb. 4 hónapot, közben beteg lesz a gyerek, vizsgálatokra kell menni stb. Aztán megint elmegy, mert közeleg a szülés.


A naplopóra pedig csak annyit reagálnék: ha szülni fog a nejed, te is otthon maradhatsz a babával. :) Ha később beteg lesz, te is mehetsz vele táppénzre.

2013. jún. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Naplopó! :D Hát ez nagyon jó! :D

Halljátok anyák! Mi mind lopjuk a napot! Egytől egyig!


Ne is törődjetek vele.

Nekem csak az jutott eszembe,hogy komolyan ennyi egoistának mutatkozó,megkeseredett ember van?

2013. jún. 7. 10:42
 20/20 anonim ***** válasza:

Tipikus kádárnépe: mindenki más hibás a szerencsétlen sorsa miatt ( a pedagógusok, az orvosok, a nővérek, a vasutasok, a szülő anyák, stb), csak ő nem:))


Alakítsatok pertársaságokat, mint a devizások, oszt' pereljétek be az anyákat hogy miattuk nincs munkahelyetek. Osztódással nyilván könnyebb szaporodni, GYED-et sem kell fizetni rá. Hajrá.

Tovább nem kell olvasnotok- úgysem értenétek:-P


A szerződés szerinti bér az alapja a táppénznek. Bér 60%-a ( kórházi ellátás esetén 50%), max minimálbér x 2. Jelenleg csak SZJA terheli, ugyanakkor érvényesítheted a családi adókedvezményt ( 2. baba után magzati életkor 91. napjától, megfelelő orvosi igazolást szerezd be hozzá).

2013. júl. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!