Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed lejárta után kivenném a...

Gyed lejárta után kivenném a szabikat, majd táppénzre mennék. Mi lesz a táppénzem alapja? A gyedem 85 ezer forint körül van.

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 05:51
1 2
 1/20 anonim válasza:
40%
Na az ilyenek miatt, mint te nem veszik fel a nőket dolgozni.
2013. jún. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Tessék??? Mégis mit képzelsz te magadról????

Azért,mert két gyereket vállalok? Éveket ledolgoztam,már 19 éves korom óta,nehogy már baj legyen,hogy az első gyermekem után vállalok egy másodikat is! A munkahelyem pedig tud a második babáról!


Áhh,de minek is magyarázkodok,szégyellheted magad!!! álszent.

2013. jún. 7. 06:58
 3/20 anonim ***** válasza:
35%
Én sem csodálom, hogy ezek után nem akarják a nőket felvenni sehova... Köszönöm neked (is), hogy mindenhonnan elutasítottak, mikor jelentkeztem, mondván, "úgyis elmennék szülni"... Pff
2013. jún. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Gottacska ***** válasza:
70%
MÉrt utolsó... te nem akarsz szülni? Vagy esetleg nem lehet gyereked hogy ilyen megkeseredett, házsártos, buta nő vagy? Egy gyereket ( vagy kettőt :) ) El is kell ám tartani! És azt hiszem a kérdező azért gürizett évekig hogy ezt megtegye!
2013. jún. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Jól van 3.,sikerült hibást találnod,hogy miért nem kapsz munkát sehol. Először a saját házad táján,tudod....

Komolyan nagyon sajnállak,hogy ilyen megkeseredett vagy,de így sajnos a boldogtalanság követni is fog,a rosszindulat visszaüt.

Egyet kívánok! Ne legyen gyereked soha! Nem miattad,a gyerek miatt.... szomorú lenne,ha ezt idővel visszaolvasná.


Remélem azért megtalálod a boldogságot,bár megérdemelni nem érdemled meg.


Előre is köszönöm,ha valaki erre jár és hajlandó végre a kérdésre koncentrálni és nem itt álszenteskedni!


4-es neked külön köszönöm!

2013. jún. 7. 07:12
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Ezt találtam: "Ha az irányadó időszakban a biztosítottnak azért nem volt 180 naptári napi jövedelme, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz naptári napi összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, ha az a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér összegénél kedvezőbb. Abban az esetben, ha például gyermekgondozási segély folyósítása miatt nincs a biztosítottnak legalább 180 naptári napi jövedelme, a táppénzének összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér alapulvételével kell megállapítani, kivéve, ha a szerződés szerinti, vagy tényleges jövedelme a minimálbért nem éri el."

Tehát a fizud lesz a táppénz alapja.

Szerintem,h a valaki két gyermeket szeretne és vállalni tudja a kis korkülönbséget sokkal jobb, ha csak egy időszakra esik ki a munkából. Nincs értelme visszamenni, hogy fél-egy év múlva menjen el szülni. Egyébként én olyan munkahelyre nem is mennék, ahol azért nem vesznek fel, mert biztos szüli megyek, vagy mert kicsi gyerekem van és biztos beteg lesz. Ezek azok a munkahelyek, ahol legelőször megszabadulnak tőled, amint valami problémát lesz.

2013. jún. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm hatos! :)
2013. jún. 7. 07:20
 8/20 anonim ***** válasza:
41%
Off Igaz, hogy az elso válaszadók nem a kérdésre válaszoltak es nem is voltak valami jóindulatúak, de azért atkozodsz nem kellene, kérdező.... Magadat minősíted vele....
2013. jún. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Egyetlen mondatomban sem átkozódtam.


A saját érdekében nem ajánlom,hogy gyermeke legyen,ha így gondolkozik. Ennyi. Legyünk tisztában a fogalmakkal :)

2013. jún. 7. 07:24
 10/20 anonim ***** válasza:
30%
Akkor idéznélek: "Egyet kívánok! Ne legyen gyereked soha" Ez átkozódás.... Mindegy.
2013. jún. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!