Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Buszon utazhat 18 hónapos...

Buszon utazhat 18 hónapos gyermek?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy butaságot kérdezek, de ugye abból indulok ki,hogy kocsiban kötelező a gyerekülés, ami viszont egy buszon nincs! Így utazhat rajta ilyen pici gyerek?
2013. jún. 6. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy utazhat
2013. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
1 hónapos is utazhat, sőt van aki bkv-n viszi haza a gyerket a kórházból. Mondjuk ez szerintem nagyon dúrva és nem normális dolog, de sajnos hallottam már nem egy iylenről....
2013. jún. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Utazhat.

Jelenlegi szabályozás szerint sem a tömegközeledési eszközökön, sem taxiban nem kötelező gyermekülésben utaztatni a gyerkőcöt....és hát nem is megoldható..

2013. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
neked meg kötelező bekötni magad a kocsiba, a buszon azt sem lehet.
2013. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát az oké, hogy nem kell bekötni magam, csak jobban tudok kapaszkodni,mint egy 18 hónapos! :)

Taxiban sem kötelező? Komoly?

2013. jún. 6. 14:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Bizony, taxiban sem, bár úgy emlékszem, hogy ott annyi elírás volt azért, hogy hátsó ülésen, ölben fogva kell utaztatni a gyerkőcöt. Egyszer taxiztam, akkor olvastam utána...
2013. jún. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
lehet olyan taxit kérni, amiben van gyerekülés. De valóban kötelezőnek nem kötelező. Én azért nyugodtabb vagyok, ha van. taxisné :)
2013. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zabmester ***** válasza:

Természetesen utazhat buszon. Máskülönben hogy közlekednének napi szinten azok, akiknek nincs autójuk? Felviszed a buszra babakocsival együtt, és kész, vagy ha nem azzal közlekedtek, akkor az öledbe fogod.

Taxinál is érthető, hogy nem kötelező a gyerekülés, hiszen nem csak úgy lehet taxizni, hogy az ember házhoz rendeli, és viszi a gyerekülést, vagy gyereküléssel rendelkező taxit rendel, hanem mondjuk úgy is, hogy valahol éppen vannak, és hirtelen sürgős lesz eljutni a-ból b-be, és fognak egy taxit. Nyilván senki nem úgy mászkál, hogy visz magával gyerekülést, mert hátha kell, és a taxikban sem szokott lenni állandó jelleggel.

2013. jún. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!