Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 hónapos a kis fiam! Szeretné...

4 hónapos a kis fiam! Szeretnék benyújtani egy nyilatkozatot a Kiskunhalasi bíróságnak a gyerek ellátás miatt, mert a gyermekem édesapja nem fizet semmit! Valaki segítene, hogy mit kell írni a nyilatkozatba?

Figyelt kérdés
20éves vagyok a volt párom is annyi!Nem hajlandó fizetni a gyerek tartást!Viszont az apa még tanul nappalin érettségit!
2009. okt. 8. 07:14
 1/3 anonim ***** válasza:
A Bíróságon van fogadónap,menj be oda tanácsért.De javaslom,hogy fogadj meg egy ügyvédet,mert csak akkor ítélnek meg gyerektartást,ha pert indítasz az apa ellen.Ha neki nincs önálló jövedelme,akkor bonyolultabb a helyzet.
2009. okt. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
azt mondták,hogy mivel nem vagyok jövedelem képes így nem kell ügyvédet fogadnom és fizetnem:SMár teljesen össze zavarodok ebbe az egészbe!
2009. okt. 8. 07:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Ügyvéd nélkül ne kezdj hozzá! Amúgy nálad csak 2 évvel vagyok idősebb, 2 éves a fiam, és még ügyvéddel is másfél éve megy a hercehurca.

Van olyan ügyvéd, akinek direkt az a dolga, hogy ingyen képviselje azokat, akik nem tudnak fizetni, ennek nézz utána (nekem nem ilyen volt, mert van ügyvéd ismerősünk). Perköltséget viszont tényleg nem kell fizetni, majd erről kell kérvényt írni, az ügyvéd tudni fogja, hogy hogyan.

2009. okt. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!