Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek azt...

Van itt olyan, akinek azt mondta az orvos, életveszélyes lenne egy újabb terhesség?

Figyelt kérdés

Hogyan védekeztek? Mi lehet a legbiztosabb?


Megkérdeztétek másik orvos véleményét?


2013. jún. 4. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

2 éve mikor szültem gond volt a placentával, nagyon mélyen belefúrodott a méhfalba: [link] Az orvos akinél akkor szültem mindjárt a császár után azt mondta, hogy többet ne szüljek. Egy ideig ez ok is volt, de aztán csak jött, hogy milyen jó lenne egy kistesó. Úgyhogy elmentem egy másik orvoshoz, akinek köszönhetem a fiam (nehezen estem teherbe). Ő a SOTEII-n dolgozik, és ő azt mondta, hogy nyugodtan szüljek mégegyszer. Aki azt mondta, hogy többet ne szüljek, ő egy megyeszékhelyen dolgozó orvos, aki sose látott még ilyet. A másik orvos pedig azzal kezdte, hogy csak tavaly volt 3 ilyen esete. Úgyhogy úgy döntöttem megpróbáljuk, nem szeretném úgy leélni az életem, hogy mi lett volna ha... Persze az orvos is elmondta, hogy lehetnek komplikációk, de semmi olyat nem mondott, ami egy normál terhességben nem fordulhatna elő.

Amíg védekeztünk nagyrészt óvszert használtunk. Szedtem fogamzásgátlót is, de attól teljesen összezavaródott a ciklusom, össze-vissza vérezgettem. Neked mért mondták, hogy ne szülj többet? Orvosod nem kérdezted a védekezéssel kapcsolatban?

2013. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

kérdeztem a védekezést, írt fel gyógyszert, de azt mondta, ha biztosra akarok menni, akkor spirál, vagy elkötés.

3 császárom volt már, mindháromnál más irányban metszették a méhfalam, ezért nagyon elgyengült, és az utolsónál nehezen tudták elállítani a vérzést, ezek miatt mondta az orvosom. Megbízunk benne, de azon gondolkozom, hogy ez mégiscsak egy nagyobb döntés annál, minthogy egy orvos véleményére alapozzunk.

Elkötést ezért nem szeretnék, de azért jó lenne biztosra menni.

2013. jún. 4. 22:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!