Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki maximum GYED-et kap, és...

Aki maximum GYED-et kap, és ma megérkezett neki, mennyi pénzt kapott?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 07:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Nekem 3.-án érkezett:83915ft!

Miért kérdezed?

2009. okt. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én 79.125,- kaptam.

Viszont most tudtam csak megnézni, hogy az előző havi brutto is csak 98.370,-. Tehát gyakorlatilag meg sem kaptam a maximum GYED-et, amit ugyancsak furcsállok.

Ti kaptatok határozatot egyáltalán a megítélt GYED összegről??

2009. okt. 6. 07:52
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Én nem kaptam határozatot arról hogy mennyi gyedet állapítottak meg,és mi alapján.Mondjuk nekem jó volt az elmúlt 2 év bruttója!
2009. okt. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondoltam eddig, hogy "jó" volt....

Köszi a választ:-(((

2009. okt. 6. 08:27
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Azért azt ne felejtsétek,hogy a szept.csak 30 napos...

Én 69-et kaptam,a 72 helyett és max.gyedet kapok,csak én nem kértem adójóváírást.

2009. okt. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,. a maximum gyed-et kapod, csak nem mindegy, hogy eddig mennyi volt akereseted, ugyanis sávos adózás van ma Mo-on. Tehát ha eddig sokat kerestél (én is), akkor bőven 36 %-ot vonnak a pénzedből. Míg aki nem keresett sokat, de max. gyed-et kap, annak meg csak 18%-ot. Mármint SZJA-t.

Ne aggódj, az én max. gyed-em se érte el a 80.000 Ft-ot, mi többet adózunk, mint a többiek. Nem sajnos, mert eddig meg többet is kerestünk :-))

2009. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Annyit nem kerestem, hogy a 36%-os adósávba csússzak... :-((

És azt is beleszámoltam, hogy 30 napos volt a hónap. De tény, hogy nem kapom a maximum GYED-et.

Ami igazából most újra felkavarta bennem az indulatokat, hogy miért nem küldenek határozatot a papírok beadása után? Ez normális dolog, hogy az utolsó piszlicsáré dolgot is kitöltöd a papírozásnál, utána meg csak várod a pénzt, és majd küldik? De hogy mennyit? mi alapján? Erről semmi!!! Vagy csak én vagyok emiatt morci?

2009. okt. 6. 09:44
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Tényleg fura, én sem kaptam határozatot a GYED-ről. Azt hittem, csak nálam van így, már készültem bemenni az OEP-hez, de ezek szerint ez nem egyedi eset.
2009. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem csak te vagy ilyen morci, én is az vagyok :D
2009. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Én is morci vagyok!
2009. okt. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!