Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön született gyereknek...

Külföldön született gyereknek mi kell ahhoz hogy a taj kártyát ki tudjam váltani?

Figyelt kérdés
Egyelőre külföldön is élünk, de csak átmeneti, mert az apuka itt tartózkodik többet, így most orvoshoz is itt van regisztrálva. Viszont kéne a tb kártya, mert én jogosult vagyok gyedre és azt tb szám nélkül nem kaphatok.
2013. máj. 24. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Először a lakhelyetek szerinti okmányirodába kell bevinni a születési anyakönyvi kivonatát, ott fogják honosítani. Majd ezután el kell menni a központi tb irodába (ha pestiek vagytok, akkor ez a Teve u.-i Tb épület, ha vidékiek, akkor nem tudom) és ott kell kikérni a tb kártyát. Az okmányirodai ügyintézés eltartott egy kis ideig, de ezután a tb irodában már egyből kiadták a tb kártyát, csak a sort kellett végigállni. Én 4 évvel ezelőtt intéztem, remélem jól emlékszem mindenre.
2013. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2013. máj. 24. 15:58
 3/5 A kérdező kommentje:
ha valaki mostanaban intezte, megirna hogy meg most is igy van-e?.
2013. máj. 24. 15:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 2 éve intéztem.

A konzulátuson keresztül kértük a magyar anyakönyvezését és útlevél készítését, mivel ő csak magyar állampolgár, addig nem utazhattunk haza (útlevél híján) egyebeket intézni.

Amikor ezeket megkaptuk, otthon a helyi okmányirodában elintéztük a lakcímkártyáját. Onnan el akartunk rögtön menni az OEP-hez, de azt mondták, hiába kaptuk meg a lakcímkártyát, nekik 3 munkanap minimum, míg látják a rendszerben, addig nem tudjuk kérni a tb kártyáját. Nem tudtunk már 3 munkanapot várni otthon, repülőjegyünk volt, úgyhogy hazajöttünk. A lakcímbejelentéssel egyébként automatikusan elindul a tb-adókártya ügyintézése, csak lassabb, mi ezt akartuk meggyorsítani. De hagytuk így az egészet. Kb. 3 hónap után jött meg mindkettő postán.

Ha jól tudom, valamelyik szoc. támogatáshoz szükséges, hogy a gyermek 6. betöltött hónapjáig kérvényezd.


Röviden a válasz: lakcímkártya kell hozzá.

2013. máj. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi
2013. jún. 2. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!