Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a férjem...

Mit tegyek, ha a férjem nagyon csalódott, amiért nem fia született?

Figyelt kérdés
Az UH-n azt jósolták, fiú lesz, de kislányunk született. Két hónapos a picilány, de a férjem egyáltalán nem foglalkozik vele, beszélgetni sem lehet vele normálisan, mert ha a picire terelődik a szó, kedvetlen lesz és szótlan. Miért ilyen nagy dolog ez??? Attól még az ő gyereke! Hogyan ébresszem rá, hogy nem az számít, hogy milyen nemű lett a baba?
2008. jún. 18. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem próbáld meg bevonni a pici körüli teendőkbe.Az is lehet, hogy mivel fiúra készült, egyáltalán nem tudja, hogy mit kell kezdeni egy lánnyal. (Nyilván van benne egy kis csalódottság is, de ez elmúlhat.) Miért nem beszélgetsz vele erről? Egyszer túl kellene esni rajta.
2008. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

sajnos néhány férfi még akkoris ilyen, ha olyan nemű gyereke születik, amit őszeretett volna. Agond nem ez. Az a baj, hogy a párod nem tud mit kezdeni az új jövevénnyel és lehet hogy kirekesztve érzi magát. Próbálj meg vele foglalkozni, ha megjön a munkából szeretettel fogadd és nagyon örülj neki..nem kell minden mondathoz A gyereket hozzátenni, előbb utóbb majd ő fog kérdezni tőle, és hidd el egyszercsakazt veszed észre, hogy beoson mellé a kiságyhoz-akkor majd meglátod hogy érdeklődik. Türelem!!

A legtöbb ilyen apa arra vár hogy a baba ne csak feküdni, meg enni tudjon, mert tehetetlenek ezzel a dologgal, majd könnyebb lesz ha mászkál, vagy ül, meg értelmesen néz, esetleg szól valamit a baba..ezt sajnos ki kell várni..addig éreztesd a pároddal hogy ő még mindig egy nagyrabecsült ember a családotokban,és ha sétáltok vagy otthon vagytok lassan próbáld bevonni. pl ha főzöl, kicsitkérd meg, hogy figyelne-e rá ha lehet amikor ébren van a baba..és mond hogy szükséged lenne a segítségre, hogy nehogy odaégjen a hús stb..aztán suttyomba halgatózz, hogy mit is csinálnak.

2008. jún. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

muszáj beszélned vele róla.mi is fiút várunk, azt ígérte a doki, és párom nagyon boldog már várja, milyen jó lesz vele focizni stb.meg is mondta hogy nagyon örül hogy az első fiú, utána jöhet lány is.én mindig mondom neki, hogy azért lányra is számítsunk.ez nehéz helyzet.de mindenképp beszéljetek róla!

sok boldogságot, 35hetes kismama

2008. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Én egyáltalán nem látom normálisnak a férjed viselkedését.

És valószínű,hogy elhagynám ha nem változik.

Egy egészséges normális gondolkodású ember ennyire nem lehet ostoba.Örüljön neki,hogy egészséges gyereket szültél neki.De az sem az ő érdeme,ellenben,hogy milyen nemű,az csakis a férfin múlik.Ezt vajon tudja???Húúú,ne hari,hogy ezt írom,de írtózarosan bunkó.Kapna tőlem olyan kedvességet,hogy nem tenné zsebre azt hiszem.Ébreszd rá úgy,hogy megmondod neki,ha nem hajlandó normális ember módjára viselkedni,akkor fel is út,le is út!!!

Nálunk én a férjemtől egyik terhességem alatt sem hallottam,hogy annyira ragaszkodna valamelyik nemhez.Ellenben azért aggódott,hogy ne legyen semmi baj,és egészségesek épek maradjunk én is,és a babáink is.És szerintem ez így normális.


Remélem változik a férjed,sok szerencsét hozzá üdv

2008. jún. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk az első gyermekünk fiú lett-párom lányt szeretett volna. Én már mondtam az elejétől neki, hogy fiú lesz, de reménykedett. Aztán megerősítették-azért még mindig reménykedett....megszületett a fiúnk.

Furcsa kapcsolat lett az övék, ma már 9 éves a fiam.

De még mindig látom, hogy ez nem az igazi.


1 hónapja megszületett a lányom. Teljesen más lett a párom, mintha kicserélték volna.


A fiam elfogadásához több idő kellett neki, szereti-látom rajta. De! a lányát imádja.

Ez nekem kicsit fáj, lehet, hogy csak én fújom fel....


Beszélj vele mielőbb, kérdezd meg mit érez, kérd a segítségét....

Muszáj elfogadnia, hiszen rá vártatok 9 hónapig. mindegy, hogy fiú v. lány-az Ő gyermeke is. Szüksége van rá is.

2008. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

SAjnos sok férfin azt kell,hogy lássam,hogy a fiu a gyerek a lány meg csak lány-sokan számításba sem veszik a lányt-pedig a férfiak is belőlük vannak.Sajnos ez neveltetés kérdése.Szerencsére én nem ilyen tájról származom,de bizony sokilyen van.Én biztos nem tűrném ezt el.A lényeg,hogy tényleg sok pasi fel sem tudja dolgozni a kis jövevényt,és ez most ez indok csak,hogy fiu vagy lány sztem..Milyen ember az olyan aki egy ilyen kis pici,kiszolgáltatott lényt nemtud szeretni?????

Nem tudom,nekünk annyira tök mindegy volt,hogy milyen lesz-nem ez a lényeg,pláne ha az ember több gyereket szeretne.Különben is én pl fiut várok,de mindenkitől azt hallom sokkal jobb ha lány az első,mert amikor jön a második akkor már be lehet vonni a segítségbe őt sőt ha mégnagyobb akkor már egyedüllehet hagyni a kicsivel,mert nagyobb a felelősségtudatuk.Szval előnye si van és elgondolkodtató,de tényleg nem ennekl kellene lenni a szempontnak.Mi a baja a párodnak,hogy nem kukija van a kicsinek?mert gyakorlatilag az első években kb ennyi a különbség-baba,baba.Esetleg más rucikba járatod,de sztem olyan kis ennivalóann fel lehet egy csajszikát is öltöztetni,nem hszem el,hogy nem érzékenyül el rajta a práod.de tényleg?Ezt azért sztem tisztáznotok kellene,mert akkor most már ilyen érzésekkel fogtok élni.Téged bánt,hogy azt látod amit,őt meg megint bántja,hogy nem fia lett??Különben is az ő génjei határozzák meg,ne okoljon ezért téged.Sztem mindenképpen beszélj vele,mert hosszú távon ez nem vezet sok jóra.36hetes kismama

2008. jún. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Érdekes, amit írzs, mert az én környezetemben az összes (!) kispapa, apuka kislányt szeretett volna/szeretne. Én elsőre isfiút szerettem volna, kissé csalódott is voltam, mikor kiderült, hogy lányunk lesz, de a férjem azóta a 7. mennyországban jár (+ apukám, apósom, öcsém, nagybátyáim). Furcsa! Igaza vn az utolsó előtti válaszolónak, egy apának teljesen más a kapcsolata a lányával, és ezért nem szabad okolni őket.

Szerintem is az a helyzet Nálatok, hogy még nem tud a férjd mit kezdeni a pici babával, de majd meglátod, hogy fogja imádni! Sok boldogságot Nektek!

2008. jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
tényleg ekkorát tud tévedni az uh? milyennel nézték a nemét? 2D vagy 4 D-sel?
2008. jún. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hiszem, tényleg le kell ülnünk beszélni a férjemmel, mert ez így nagyon nem lesz jó. De nem tudom mi lesz, ha nem változik meg a viselkedése. Hiszen amikor még csak beszélgettünk róla, hogy jó lenne egy csöppség, akkor egy szóval sem mondta, hogy ő csak és kizárólag fiút akar. De amikor már terhes voltam, akkor - még az UH vizsgálatok előtt is - mindig úgy emlegette, hogy "a fiam", eszébe sem jutott hogy lány is lehetne.


Amúgy igen, az ultrahang nagyokat tévedhet, barátnőm lányát is fiúnak mondták. Mondjuk csak sima hagyományos ultrahang volt, 4D-re nem volt pénzünk, de a doki nagyon biztosra mondta, hogy lát egy fütyköst. Hát, rosszul látta.

2008. jún. 18. 20:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem nagyon fiut akart. De ő végig mondta, hogy hiába a vágy ő tudja hogy kislány lesz. Igaza volt. Én az elején lányt akartam, aztán már fiut, csak azért hogy az apa nehogy ne szeresse. Milyen hülye gondolat. Aztán mikor megszültem és mondták, hogy lány, majdnem elsírtam magam, hogy nem fiú. Persze a következő pillanatban már nagyon örültem, hogy az, hiszen nagyon imádtam már akkor. MIkor kitoltak a szülőszobából, a férjem könnyes szemmel csak annyit mondott: Köszönöm. Ebben a pillanatban minden rossz gondolatom elszállt. Azóta is azt hangoztatja hogy 100 fiúra sem cserélné el. Azóta már van egy öcsike is, de soha nem tett különbséget közöttük. Sajnálom, hogy a te párod nem ilyen. Remélem hamarosan megváltozik.
2008. jún. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!