Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy peren kívüli...

Hogy néz ki egy peren kívüli megegyezés gyerektartásra?

Figyelt kérdés
Mit tartalmaz egy ilyen megegyezés? Fel tudnátok vázolni röviden, ha volt megegyezés az apával-anyával (vagy bírósági határozat) a gyerek elhelyezését, gyerektartást, láthatást illetően, hogy hogy néz ki egy hivatalos szöveg? Milyen feltételeket kell tartalmaznia mindenképpen? Csak mert lehet hogy nekem magamnak kell ezt megírnom. Szeretném úgy csinálni, hogy később is megállja a helyét. Előre is köszönöm a segítséget!
2009. okt. 1. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár most nincs előttem papir, de ha jó neked du. begépelem a hivatalos szöveget.
2009. okt. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó lenne. Kösz, hogy fáradsz vele!
2009. okt. 1. 13:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Felek XY szül, an, címe

Xy szül, an, címe megállapodnak abban, hogy Xy nevű gyermekük, szül, az anyánál kerül elhelyezésre.

Felek megállapodnak abban, hogy az apa kötelezettséget vállal arra, hogy xy naptól kezdődően minden hónap 10. napjáig a mindenkori jövedelme 20%-át, de legkevesebb havi x forint összegű gyermektartásdíjat megfizet az anya részére. (ide még érdemes beirni, hogy postán utalja, v számlszámra, én a számlaszámot javaslom, tehát ..melyet az anya xy számlaszámára átutal)

Felek megállapodása szerint a gyermek és az apa között a kapcsolattartást akként szabályozzák, hogy az apa jogosult a gyermeket minden hétvégén (v második hétvégén) szombaton 9 órától 16 óráig meglátogatni, magával elvinni, de a kapcsolattartás végén köteles az anya mindenkori lakására visszavinni. ( ezt ahogy megegyeztek, azt irod bele, lehet szombattól vasárnapig)

Felek megállapodása szerint az időszakos kapcsolattartást akként szabályozzák, hogy az apa jogogsult a gyermeket minden óvodai, iskolai, őszi, téli, tavaszi szünet második felében, annak fele időtartamára, nyári szünetben két hét időtartamra előre egyeztetett időpontban, ennek hiányában augusztus első két hetében meglátogatni, magával elvinni, de a kapcsolattartás végén köteles az anya mindenkori lakására visszavinni.

Felek a kapcsoalttartás akadályáról egymást annak időpontját megelőzően legkésőbb 48 órán belül értesíteni kötelesek.


Ezek mindenféleképpen legyenek benne, és ha ezt leirtad, begépelted ,kinyomtattad, v kézzel irtad, akkor még 2 tanuval, név, cim, szem, ig szám, érdemes aláiratni, mert akkor hiteles iratnak minősül.

És persze mindenki irja alá.


Remélem tudtam segíteni, és a gyermek miatt meg tudtok egyezni szépen.

2009. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!