Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2010 május 01 után a gyes a...

2010 május 01 után a gyes a gyerek 2 éves koráig jár?

Figyelt kérdés
Először tgyás 168 napig, majd annak lejártával a gyerek 1 éves koráig a gyed, és utána 1 éves korától két éves koráig gyes?
2009. szept. 30. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem egészen. Attól függ a dolog, hogy a szülést megelőző két évben mennyi munkaviszonyod volt. Ha volt legalább 2 éves akkor két éves korig jár majd gyed. Ha kevesebb volt mint két és akkor annyi ideid jár gyed amennyi munkaviszonyod van.


[link]

2009. szept. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Bocsánat, rosszat linkeltem.

2009. szept. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem függ a letöltöttmunkaidőtől, hisz a gyes alanyi jogon jár, a baba 2 éves koráig...
2009. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

első válaszoló jól tudja.

a gyed annyi ideig jár amennyi letöltött munkaviszonyod volt,illetve max.2év.ha dolgoztál 2évet,akkor 2évig jár a gyed és ennyi,nincs gyes.

ha 1évet dolgoztál 1év gyed, és a baba 2éves koráig a gyes.

és a gyes se lesz alanyi jogon, min.6hónap munkaviszony kell hozzá.

ennyi.

2009. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, most már értem, a 2 évem megvan.
2009. okt. 1. 11:08
 6/7 anonim ***** válasza:

"és a gyes se lesz alanyi jogon, min.6hónap munkaviszony kell hozzá."

Ezt lehet, hogy majd egyszer szeretnék bevezetni, de momentán alanyi jogon jár a gyes és ez így is lesz 2010. május 1. után is.

2009. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mégse vezették be?

pedig jó lenne

2009. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!