Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt valaki úgy, hogy elég...

Volt valaki úgy, hogy elég sokáig nem viselte jól a kisgyerekeket a közelében, ameddig nem szült sajátot?

Figyelt kérdés
22 éves nő vagyok, egyke, soha nem voltak a közelemben kisgyerekek, az unokatesóim is mind nálam idősebb fiúk. Mostanában, hogy egyre több kisbaba van a közelemben, mert volt osztálytársak, barátnők, korombeli ismerősök szülnek, észrevettem, hogy nem tudok velük mit kezdeni, zavarban vagyok, félek attól, hogy rám bízzák, mert nem tudok velük mit csinálni stb... Nem idegesítenek, de egyszerűen tényleg nem tudom őket kezelni érzelmi szinten sem, amíg más gyerektelen korombeli ismerősök megvesznek mások kisbabáiért is... Van párom, aki idősebb nálam 12 évvel, nagyon jól elvagyunk, de most félek... Vajon ha majd lesz saját gyerekünk, őt pozitívabban élném meg?
2013. máj. 10. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én!


Sőt, most, hogy van egy lányom, a mai napig nem tudok mit kezdeni a gyerekekkel.

Az enyém persze más, de amúgy sosem szerettem a gyerekeket, nem találom velük a közös hangot, idegesítenek a mai napig.

A lányomat nagyon szeretem, attól ne félj, hogy nem fogod szeretni, a saját gyerek teljesen más.

2013. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is! :-)


A mai napig nem érdekel más gyereke, egyszerűen nem szeretem őket. Főleg a picik, de a tizenéves sem izgat.

Nekem is egy lányom van, imádom bármit megtennék érte! Teljesen más a saját gyermek hidd el imádni fogod!

2013. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a saját más, mert őt ismerni fogod, de ha nem vagy oda a gyerekekért, akkor elég, ha egyet szülsz, szerintem, mert a saját is tud idegesítő lenni...Másét meg nem is vagy köteles szeretni, de jobban meg fogod őket érteni, ha neked is lesz egy. Csodát viszont ne várj, aki nincs oda a gyerekekért, teljesen nem lesz "gyerekbolond".
2013. máj. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Engem meg kifejezetten idegesítettek a gyerekek,sokáig nem is akartam.30 éves vagyok,egy 2,5 kislányom van,és 38 hetes manó lakik bennem:)
2013. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt kisbaba mindig a közelebne,öcsém is későn született,tudtam mit kezdeni egy kicsivel,hisz őt etettem,pelenkáztam,fürdettem születésétől kezdve.

De elvilseni sokáig nem tudok egy gyereket se a sajátunkon kívül,visitanak,hisztiznek,vagy csak irritálóan énekelnek,kiakaszt.

A saját az más,őt elhallgatom egész nap,imádom ahogy gagyog,de ennyi,másét nem.

2013. máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozom,23 éves vagyok,imádtak a gyerekek de nem tudok mit kezdeni az 5-6 év alattiakkal,sőt idegesítenek sok idő után,vannak aranyos kisbabák de szerintem nem mindegyik az és nem is szép mindegyik,sose voltam gyerekimádó.Van egy 2 éves fiam vele elvagyok,de nem gügyögtem sosem,sőt most is jobban eljátszik vele az apja,mint én.Ne aggódj a saját gyereked más lesz azért.
2013. máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok.

Olyan húsz éves koromig egyáltalán nem is akartam gyereket. Hidegen hagytak mások porontyai, nem érdekeltek az emberi sorsok.

Aztán összejöttem életem szerelmével és pár év után beadtam a derekam egy babára (később még egyre).

Mindkettőt imádom, egyszerűen nem tudom elképzelni magam nélkülük.


Az idegenekhez való hozzáállásom annyiban változott, hogy minden szomorúbb, gyerekkel kapcsolatos történeten elbőgöm magam (pl amik a Naplóban szoktak menni).

Viszont idegen gyerekekkel továbbra sem tudok mit kezdeni.

2013. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt és így is maradt, más gyerekétől ideges leszek. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele igazán, nem szeretem ha rám bízzák vagy bármi nem tudom miért. A sajátjaimat persze imádom 3-an vannak:)

Van olyan barátnőm aki meg tökre szereti a gyerekeket, míg nem volt neki saját akkor is, meg most is. Olyan önbizalommal nyúl hozzájuk, nem aggodalmaskodik:) Szeretik is általában az idegen gyerekek is. Hát van aki ilyen, van aki olyan.

2013. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem is kifejezetten idegesítettek a gyerekek, még a rokonságból is, kivéve persze kistesó (16 év a korkülönbség köztünk), sőt, van egy másfél éves keresztfiam is, de valahogy ő is hidegen hagy, meg kell erőltetnem magam, mert vele azért illik foglalkozni.

DE van egy tündéri 13 hónapos kislányom, és Ő AZ ÉLETEM!!!!

Úgyhogy nyugi, a saját gyerkőc teljesen más :)

2013. máj. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jelentkezem én is!

Soha nem szerettem a gyerekeket,idegesítettek,nem tudtam velük mit kezdeni.

Nyilván nem bántottam őket,meg semmi ilyesmi,félre ne értsd!

Sajátot viszont akartam és van is egy 1,5 éves kisfiam.

Csak ő érte élek,ő a mindenem!

A többi gyerek továbbra sem foglalkoztat,de ez nem zavar.

A sajátomért ölre mennék és nekem csak ez számít.

2013. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!