Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után lehetek-e táppénze...

Szülés után lehetek-e táppénzen, ha ez anyagilag jobb nekem (nem vagyok jogosult TGYÁS-ra)?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 24. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
táppénz is csak annyi hónapig jár amennyit előtte ledolgoztál.De szerintem nem lehetsz táppénzen.Mi okán járna a táppénz?
2013. ápr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem!Nekem szülés előtt azt mondta a dokim,hogy ha bekerülök a kórházba azonnal szoljak mert onnantól kezdve nem lehetek táppénzen.
2013. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha szülés után beteg leszel, akkor lehetsz táppénzen. (persze, ha jogosult vagy rá)
2013. ápr. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Szules utan nincs tappenz.
2013. ápr. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy szülés után nincs táppénz? És ha beteg?
2013. ápr. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Beteg? 2 évig? Automatikusan gyeden/gyesen leszel, ez a törvény, így kell lennie.
2013. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért kategorikusan kijelenteni azt, hogy szülés után nincs táppénz nem lehet. Nyilván nem lehet valaki 2 évig táppénzen, mert akkor már le kellene százalékolni, ha annyi ideig munkaképtelen.

Nekem nagyon sok ismerősöm TGYÁS után egy pár hónapig táppénzre ment nem GYED-re, mert pár éve még a táppénz nem volt maximálva, így jobban jártak. Az más kérdés, hogy ez szabálytalan, mert csak betegség miatt lehetne kiírni, de az orvosuk bevállalta. Mostmár egyébként ez nem igazán éri meg.

Az viszont továbbra sem értem, hogy ha valaki beteg miért ne mehetne táppénzre attól, hogy van egy kisbabája. Ha az orvosa hajlandó kiírni és jogosult táppénzre, akkor lehet táppénzen szülés után. (Nekem pl. sajnos van olyan betegségem, amivel pár hónapig simán ki tudnának írni.)

2013. ápr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szules utan nincs tappenz. Van gyed, gyes, tgyas. Tappenz akkor van, ha munkaviszonyban van.
2013. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szülés után mehetsz táppénzre, csak akkor nem igényelheted be TGYÁS-t. Doki függő a dolog. De táppénzt addig kapsz, amíg munkaviszonyod tartott. De maximum egy évig kaphatod a táppénzt.
2013. ápr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!