Pedagógus anyukák! Ti megtehetitek/megteszitek, hogy
otthon maradtok táppénzen, ha beteg a gyerkőc?
Bocsi, hogy én válaszolok, nem vagyok pedagógus, csak pedagógus(ok) gyereke :D Velem rendszerint anyukám maradt otthon, meg öcsémmel is. Meg lehetett oldani, helyettesítették, ha nem tudott menni, de természetesen volt olyan, hogy máskor neki kellett mást helyettesíteni. Tudom, ez nem most volt, hanem már kb. 20 éve, de anyukám elmondása alapján most is hasonló a helyzet, na meg persze sokaknak nincs is más választása, valakinek otthon kell maradni a beteg gyerekkel, és nincs mindenhol nagyszülő.
2013. ápr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
Velem mindig anyukám maradt otthon, ebből nem volt gond, a városban két gyerekorvos volt csak, mindenki ismert mindenkit, kiderült volna hamar ha csak kamuzik:) Ha esetleg utolsó 1-2 órában lettem rosszul, vagy csak valami vizsgálatra kellett menni, akkor meg megkérte egy kollégáját szívességi helyettesítésre és később visszaadta neki. Én viszont már most aggódok, h mi lesz ha beteg lesz a gyerek, mert pl. férjem munkáltatójánál nem létezik olyan hogy táppénz, simán szabiból vonja le, ha otthon marad betegség miatt, szóval szerintem gyereknél se fogja engedni, nálunk meg nem tudom mennyire nézik el, ha csak én maradok mindig otthon.
2013. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
Igen, felváltva apukával.
Vagy mit kéne tenni, szögre akasztani a gyereket? :-)
2013. ápr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem szögre akasztani. :-) Nagymama pl. Arra gondoltam, hogy nem fenyegeti -e őket az elbocsájtás veszélye a sok táppénz miatt.
Csak annyira, mint más munkavállalót.
Mondjuk ha valakik ketten vannak egy üzletben, ott sem egyszerű gondolom.
2013. ápr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
Közalkalmazottaknál talán annyira nem vészes ez. Legalább is anyukám elmondása alapján nem tűnik annak (persze sehol sem jó pont a túl gyakori táppénz), pedig felnevelt két gyereket munka mellett, és öcsém jóval többször volt beteg, mint én, mindig nagyra becsülték a munkáját, és emellett is volt módja egyre többet és többet elérni a saját szakterületén. Mondjuk én arra is emlékszem, amikor anyukám helyettesítette az egyik kollégáját FÉL ÉVIG egyhuzamban, és őt sem rúgták ki.
Na meg jelenleg én is iskolában dolgozom (bár én nem tanárként), sokszor megesik, hogy valamelyik tanárnak beteg a gyereke, és nem tud bejönni, de megoldják, ilyen miatt onnan se küldtek még el senkit.
2013. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
Pedagógus vagyok, nem közalkalmazott. Mindig otthon tudok maradni, táppénzre se kell mennem. Megoldjuk egymás helyettesítését, bár mivel ez a másiknak nagy meló, tényleg csak legvégső esetben maradunk otthon, nem használjuk ki a helyzetet.
2013. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
Én is tanár vagyok. A legutóbbi munkahelyemen, nem lehetett hiányozni, halálos betegen is menni kellett, mert olyan kevesen voltunk, h nem tudott bemenni senki helyettesíteni, egyszerűen nem volt erre ember. A takarítónő ment be felügyelni a gyerekekre néhányszor, na de ez nem megoldás 1-2 héten keresztül. Ha valaki hat. idejű szerződéssel van felvéve és sokat betegeskedik, borítékolhatja, h jövőre nem tartják meg, mert van a helyére millió jelentkező.
2013. ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
A közszférában ezt ezerszer jobban tolerálják, mint a versenyszférában.
2013. ápr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
Én egyetemen tanítok - és nálam nagyon-nagyon nem tolerálták, hogy otthonmaradhassak a beteg gyerekkel táppénzen. Szerencsére nagyszülői segítséggel meg tudtam oldani. Nálunk az van, hogy ott a nyári szünetből 2 hónap (a többi szünetben munka van, csak nem tanítás, hanem egyéb), ennyi szabija másnak nincs, de máskor otthonmaradni lehetetlenség. A főnököm szerint, ha levágja a lábunkat a villamos, akkor is kússzunk be tanítani. De gondolom ez munkahely és főnökfüggő, csak leírtam, hogy nálunk mi van.
2013. ápr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: