Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, zavarna titeket ha a...

Anyukák, zavarna titeket ha a gyereketek egy kisebbségi gyerekkel barátkozna a játszótéren?

Figyelt kérdés

Mindig akkor vannak ott, amikor mi. A lányom szinte csak vele játszik.


Nem is az a fő bajom hogy kisebbségi, inkább hogy neveletlen és csúnyán beszél. Van 2 kisebb testvére, az anyjuk a játszótéren (és szerintem otthon is) csak velük foglalkozik.


Hagyjam őket vagy tereljem a lányom másfelé?


2013. ápr. 17. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kicsit barnább, engem nem zavarna. Azt nézd meg mennyire rendezett a család. Beszélgess kicsit az anyukával és ha nem szimpik keress a lányodnak új barátokat. Járjatok más időpontba.
2013. ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha neveletlen és csúnyán beszél, akkor számomra mindegy lenne, hogy milyen bőrű, milyen a ruhája, stb... ilyen gyerekkel nem akarnám, hogy a gyerekeim barátkozzanak.
2013. ápr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, de amint Te is írod nem az a baj hogy kisebbségi hanem az hogy neveletlen és csúnyán beszél. Mi is jártunk már így. Én ennek nagyon nem örültem, mert a gyerekem csak fülelt hogy miket mond a kisgyerek. Elmagyaráztam neki hogy nem jó az ilyen gyerekekkel játszani, mert csúnyán viselkednek, és csúnyán beszélnek. Tereltem másfelé, és bizony kilestük utána hogy ott van e a játszótéren, amikor ott volt akkor próbáltam az enyémet olyan játékra terelni ami a játszótér másik végén volt.
2013. ápr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
nem zavarna, annak a gyereknek is kell barát és legalább tanul a lányodtól.
2013. ápr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Zavarna. Nem az a baj, hogy roma, hanem az, hogy csúnyán beszél és neveletlen. A gyerekek nagyon sokat tanulnak egymádtól és ha sokat lesz velea lányod biztos fogsz hallani egy-két csúny szót.

Nem akarok álszent lenni, én biztos nem örülnék....

2013. ápr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%

Na ezen az ellenszenveden most lép túl mert a gyerekedbe is tovább fogod ültetni a gyűlöletet.

Nem egyáltalán nem zavarna. Mi lesz ha az iskolába lesz egy osztálytársa? Attól nem tilthatod el.


Ha neveletlen csúnyán beszélő kisgyerekkel játszana, az ige egy idő után lehet zavarna.

2013. ápr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom pajtása az oviban egy cigány kislány.

Normális körülmények közül jön, tanultak a szülei, jól nevelt.

Engem nem zavar egyáltalán.

Csak akkor zavarna, ha nyilvánvalóan neveletlen, csúnyán beszélő lenne, mint akit te írtál. De akkor tök mindegy, hogy cigány vagy magyar. A gyerekem ne a rosszat tanulja a másiktól, főleg akkor, ha én is ott vagyok és tudom ellenőrizni, miket hall.

2013. ápr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,engem zavarna.
2013. ápr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavarna.
2013. ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az egyáltalán nem zavarna, hogy roma.

Ha neveletlen, csúnyán beszél, az már zavarna, de azt hiszem nem tiltanám el tőle.

Ha közösségbe kerül, úgysem lehet kivédeni, hogy ilyen gyerekekkel is találkozzon. Úgyis meg fogja hallani a csúnya szavakat, biztosan lesz valaki a környezetében, akitől eltanulja.

Szóval én inkább megpróbálnám neki elmagyarázni, hogy miért nem szabad így beszélni, hogy okos gyerekek (és felnőttek) nem beszélnek és viselkednek így.

2013. ápr. 18. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!