Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha én már szülés előtt a 36....

Ha én már szülés előtt a 36. héten megigényeltem a TGYÁS-t, akkor nem is fogom megkapni azt az összeget addig, amíg a gyermek születési anyakönyvi kivonatát meg nem küldik nekem és nem mutatom be?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Sajnos nem mert ahoz az eredeti születési anyakönyvi kivonat szükséges.Énis szülés után a fénymásoltat küldtem el és nem fogadták ei azt mondták,hogy mig az eredetit el nem küldöm addig nem tudnak mit csinálni mert az szükséges hozzá.
2013. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Ez azért elég bosszantó :( addig semmi jövedelem...
2013. ápr. 14. 11:42
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Ez hülyeség!Szülés előtt 30 nappal el lehet már menni tgyás-ra!Amikorra ki vagy írva a doki ad egy nyomtatványt mi azt küldtük be az OEP-hez. De az OEP honlapján is utána tudsz olvasni töltsd le a nyomtatványt Tgyás igénylése. Be lehet adni hamarabb mi is azt tettük. 32. hétig dolgoztam utána 1 hónap táppénz utána igényeltük a tgyás-t. Így folyamatos volt a pénzem!Amikor megszületik a kicsi az egyszeri anyasági segélyt kell igényelni ahhoz kell a születési anyakönyvi kivonat!Szóval szülés előtt 30 nappal már lehet igényelni. Ez a béred 70%-a lesz és kb. 6 hónapig jár utána jön a Gyed ami már csak 60% persze ezek mellé a családi pótlék ami 12.200 Ft. Remélem segítettem!Könnyű szülést, jó babázást!8 hós Kisfiú Anyukája
2013. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes tájékoztatást.:) Már annyi mindent hallottam, hogy teljesen belevesztem és nem értettem semmit. Köszönöm még egyszer!
2013. ápr. 14. 12:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem volna értelme annak a lehetőségnek, hogy 1 hónappal szülés előtt igénybe lehet venni, ha úgysem kapod meg a pénzt !!
2013. ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is 1 hónappal szülés előtt vettem igénybe és megkaptam.Ugyanúgy mint a táppénzt...
2013. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megkaptam én is szülés előtt. Úgy volt, hogy júni 23-án mentem el tgyásra és júli 5-én kaptam is a pénzt. Lányom júli 11-én született!

Természetesen szülés után be kell majd mutatni a papírokat.

2013. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát lehet, hogy valami változott, de én 2011-ben vettem igénybe szülés előtt, és nem 30, hanem 28 nappal előtte lehet leghamarabb megigényelni a TGYÁS-t. természetesen megkaptam, folyamatos volt a folyósítás, nem kellett várni a szülésre.
2013. ápr. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, de tudtommal a Gyed is 70 %, csak abból már több mindent vonnak le, és azért kevesebb, mint a TGYÁs, a táppénz az 60 % valóban.
2013. ápr. 15. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!