Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Május 1 után szülő kismamik!...

Május 1 után szülő kismamik! A GYED 2 évig lesz továbbra is?

Figyelt kérdés

2évig lehet otthon lenni a babával, de a gyed az 2 évig van továbbra is? Vagy 1 évre csökkentettték és 1 év gyes?

Ha valaki tudja, légyszi írja meg! Köszönöm!!


2009. szept. 23. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt már ilyen kérdés, arra azt válaszolták, hogy nem 1-1 év, hanem 2 évig vagy gyes vagy gyed.
2009. szept. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen így van.Ha 2 év munkaviszonnyal rendelkezel,és ez a szülés időpontjában is él,akkor 2 évig kaphatsz GYED-et.Ha 1 év,akkor 1 évig GYED-et,kapsz,1 évig GYEST.Ha nincs,akkor 2 évig GYES-t kapsz,mert az alanyi jogon jár.
2009. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Munkaviszonyom az van, gyes-en vagyok, most megyek vissza dolgozni, hogy a gyed-em több legyen, 8 hetes terhes vagyok a második babával, május 7-re vagyok kiírva.

Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint 2 évig gyed-et kapok.

2009. szept. 23. 09:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem úgy van, h kisfiam most volt aug.-ban 2éves, tehát gyesen vagyok, pocaklakóm jan.-ban érkezik, de nemekm nem kell visszamennem dolgozni csak azért, h több legyen a gyedem, mert ugyanannyi lesz, mint amennyi kisfiammal volt (max.gyedet kaptam). Vagy te nem gyes alatt fogsz szülni, mert az megint más tészta. És nekem azt mondta a könyvelő, h ne menjek táppénzre (mert az azért mégis több lenne, mitn a gyes), mert akkor abból számolnák a gyedet, agy meg mivel folymatos a munkaviszonyom, megint max. gyedet fogok kapni.
2009. szept. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem idén nov. végén lejár a gyes-em, ezért megyek vissza dolgozni.A második babóm meg május elején érkezik. A táppénz az nagyon kevés lenne, a minimálbér alapján számolnák. Én jobban járok ha visszamegyek dolgozni legalább február végéig, akkor meglesz a 180 napom és rendes tápénzt kapok márc. áprilisban.

Boldog babavárást!

2009. szept. 24. 11:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!