Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Rózsa" vezetéknévhez milyen...

"Rózsa" vezetéknévhez milyen lánynév illik?

Figyelt kérdés
Virág, köszi ezt már megkaptam. A kérdés komoly, nem tehetek róla, hogy ez a vezetéknév. Tetszene nagyon az Eszter, Emma, Tímea és Lívia, de valahogy egyiket sem érzem úgy, hogy menne hozzá. Szerintetek? Szívesen fogadok plusz ötleteket is, de csak, ha tényleg komolyan írjátok, tehát ne ilyen Virág meg hozzá hasonlók, mert azt már unom, hogy mindenki ezzel poénkodik :S
2013. ápr. 6. 20:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem se passzolnak. Az Eszter megy hozzá.
2013. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Egyébként 3 okból is nehéz szépen csengő nevet találni, 1. a hosszú "ó" miatt, ezért hangzik furán a Rózsa Tímea (ott meg a hosszú "í" és a kettő ütközik), 2. a "zs" betű elég erős és határozott, kell valami, ami lágyítja (így pl sztem a Lilla egyébként nagyon menne hozzá) 3. hogy a-ra végződik és ezt épp itt GYIK-en olvastam, hogy milyen zavaró, ha ugyanazzal a betűvel végződik a vezetéknév, mint amivel kezdődik a keresztnév. Mondjuk ez nekem sosem jutott eszembe, hogy a kettőt így nézzem, most sem nagyon érdekel különösképpen.
2013. ápr. 7. 14:59
 13/21 A kérdező kommentje:
Rózsa Kornélia szerintetek hogy hangzik? :)
2013. ápr. 11. 17:40
 14/21 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik a Kornélia hozzá.
2013. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is fura volt, de reméltem, hogy csak nekem...
2013. ápr. 11. 19:19
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekem maga a Kornélia nem tetszik, szerintem elég borzasztó.
2013. ápr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Ismerek ilyen vezetéknevű embereket, és szerintem jól hangzik a vezetéknév mellé a keresztnevük: Dorottya, Nikoletta.
2013. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Rózsa Jázmin

Rózsa Lilána

:)

2013. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Just Jadee válasza:
Rózsa Leila; Rósza Adrenn?
2014. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Rózsa Tímea ugrott be egyből, amit te is írtál. :)

Rózsa Vanessza

Rózsa Lilla

Rózsa Lilia

2016. febr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!