Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz az hogy egyetmistáknak a...

Igaz az hogy egyetmistáknak a szüléskor a minimálbér 2szeresének a 70%-a jár, ha a szülés idején még be vannak iratkozva?

Figyelt kérdés
2008. jún. 12. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha iskolás vagy, és nem volt munkahelyed, akkor csak gyes jár, ami fix összeg és alanyi jogon jár. Tb levonás után olyan 25-26 ezer ft. + jár a család pótlék egy gyerekre 12 ezer ft. Mást szerintem nem fogsz kapni, sem táppénzt, sem anyaságit, sem tgyst, sem gyedet.

De a tb tud biztosat mondani, nyugodtan menj be és érdeklődj.

2008. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van, annyiban téved, hogy az anyasági is jár alanyi jogon. Viszont amíg egyetemre jársz (amikor már megvan a baba), akkor az egyetem révén részesülsz szociális támogatásban, mint családfenntartó. Ez a normatíva 20%-a havonta, azaz kb. 20 ezer forint.
2008. jún. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy csak gyes jár,de esetleg érdeklődj a helyi önkormányzatnál hátha kapsz valami szociális segélyt.Szoktak adni,az is több mint a semmi,ha jól tudom olyan havi 10eft..körül van.
2008. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ezt olvasom: [link] Nézzétek meg ezt az oldalt, hasznos információra leltek. Benne van, hogy törvény szerint államilag támogatott nappali tagozatos hallgató gyedként a minimálbér kétszeresének valahány százalékát megkapja, ha gyereket szült úgy, hogy előtte minimum 180 napja járt főiskolára. Kb 91.000Ft-ról van szó havonta 2 évig! Ezt nagyon kevesen tudják!!!
2008. jún. 13. 07:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég nagy disznóság! Bocs, nem irígykedek, de durva, hogy én meg dolgoztam, munkahelyről mentem GYED-re és összesen 50 ezer forintot kapok. Aki meg tanult, azt többet kap, pedig, akárhogy is nézzük, ez alatt "alkotó, termelő tevékenységet" nem végzett. Most akkor hogy is van ez? Ebben az országban a munkának nincs becsülete!
2008. jún. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
igaza van az utolsó válaszolónak. sajnos, aki melózik, általában az szívja meg..., lásd: segélyen élők...
2008. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennek jobb ha utánna kérdezel a tb-nél mert sokszor nem teljesen azt takarja amit leírnak.Amúgy a mx gyed kb 86ezer ezért furi a 91ezerés ezt nekem most mondta a tb a gyed összegéről a héten...amúgy tényleg disznóság,mert én 8év meló után kapok kb 35ezer gyedet kb..szval azért kérdezz utzánna...
2008. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ezt a 91 000 Ft-ot nagyon sokallom. Az igaz, hogy a főiskolai vagy egyetemi évek beleszámítanak a 180 napba, de tuti nem fizetnek ennyit. Ez majdnem annyi lenne, mint a diplomás minimálbér.
2008. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na utánanéztem. A minimálbér 2-szeresének a 70 %- a legfelső határa a GYED összegének. Továbbá, akinek van biztosított időtartama, de nem volt jövedelme, mint pl. a tanulóknak, arra szó szerint ez vonatkozik:


"Ha az édesanya nem rendelkezik a gyermekgondozási díj kezdőnapját megelőző évben, vagy GYED kezdőnapját közvetlenül megelőző időszakban legalább 180 naptári napi jövedelemmel, akkor az ellátás naptári napi összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének (2008-ban: 138.000 Ft) harmincad részének figyelembevételével állapítják meg."


A harmincad rész pedig 4.600 Ft, nem pedig 91.000.

Ja, és még ebből vonnak SZJA-t és nyugdíjjárulékot. Tehát kapod ezt, a GYES-t, ami idén nettó 25.792 Ft és egyszeri anyasági támogatást a szülés után idén 64.125 Ft.

2008. jún. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!