Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek szerethet egy...

Szerintetek szerethet egy anyuka ugyanolyan "szerelemmel" a lányát, mint a fiát?

Figyelt kérdés

sok fiús anyuka azt mondja,hogy: teljesen más a kapcsolata a kisfiával-meg hogy "földöntúli szerelem" van köztük,stb..!


nekem csak lányaim vannak,-de én azt gondolom ugyan úgy rajongok értük,mintha fiaim lennének.


mi a véleményetek?


2013. ápr. 2. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem másképp szereti az ember a lány és a fiú gyerekét,bár szerintem mivel nincs két ugyanolyan ember nem sokat számít a nem két lány gyereket is másképp szeretsz,ugyanúgy,hogy másképp szereted a férjedet is,én pl szerelmes vagyok a férjembe a fiamat meg szeretem gyerekemként,én nem érzek semmi földöntúli szerelmet a gyerekem iránt.
2013. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fiam is van, lányom is van, de egyiket sem szeretem kevésbé, vagy jobban mint a másikat. Ez szerintem nem a nemüktől függ... Lehet én vagyok a naiv, de el sem tudom képzelni, hogyan tudja egy anya kevésbé szeretni az egyik gyermekét, mint a másikat.
2013. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek haljamosak eltúlozni a dolgokat ebben a témában. Már h lehetne szerelmes a saját gyerekébe? Akár fiú,akár lány. Szerelmes vagyok a férjembe,kivánom,vágyom rá,ez a szerelem. Az egy dolog,h nagyon szereti a gyerekét és bármit megtenne érte,de ez szeretet,nem szerelem.
2013. ápr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt én is sokszor hallom, barátoktól, rokonoktól. Nekem is csak lányaim vannak, tehát fogalmam sincs milyen lehet, de szerintem erről csak az tud érdemben nyilatkozni, aki átéli. Minden esetre kíváncsi lennék az érzésre, annyira meggyőzően hangzik, ahogy beszélnek róla.

Mielőtt bárki félreértené, ez nem azt jelenti, hogy az egyik gyereket jobban, vagy kevésbé szeretik, csak máshogy. Amit az is kiválthat, hogy a fiúk általában máshogy közelednek az anyjukhoz.

2013. ápr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem van lányom is, fiam is. Egyáltalán nem arról van szó, hogy egyiket jobban szeretném, mint a másikat, csak éppen MÁSHOGY. Nem tudom megfogalmazni konkrétan, ezek érzések. Egyébként is teljesen más típusú a két gyerek, mások az igényeik, máshogy mutatják ki ők maguk is a szeretetüket. Nekem nem furcsa, hogy a szeretetet is máshogy igénylik.
2013. ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


engem csak az zavar,amikor meg akarnak győzni,hogy:egy fiút mennyivel "jobban lehet szeretni" mert anyásabbak,bújnak,stb!


De szerintem ez nem igaz,mert inkább jellem kérdése.

és a lányok sem feltétlenül mindig apásak..!

2013. ápr. 2. 14:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen erővel meg akkor az apukák jobban szeretik a lányaikat. Szerencsére én ezt még senkinél nem tapasztaltam, akinek van kisfia és kislánya is. Meg is lenne a véleményem arról a szülőről, aki jobban szereti valamelyik gyerekét, csak mert más nemű...
2013. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom is bújós, ebben sincs különbség. Sőőőt! Éppen a napokban "háborogtam" itthon, hogy újabban ki vagyok "zárva" a fürdőből, mert a fiamat csak apa fürdetheti... :D :D Úgyhogy nálunk most talán a kislány jobban anyás, mint a fiú. :)
2013. ápr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem vannak fiaim és 1 lányom :-) A nagyfiam 14éves,őt már nem kell babusgatni. a Lányom 4,5éves én annyira imádtam születésétől fogva hogy csak na,.. aztán jött a 3.gyerek,biztos lány csak az lehet én azt szeretnék :-) és nicsak kukacos lett (féltem,hogy nem fogom úgy szeretni mint a kislányomat),1,5éves eleven gyönyörű bújik állandóan és imádom őt is,egyiket ezért másikat azért,nem tudok különbséget tenni,annyira édesek...persze nálunk is vannak nem édes pillanatok. Szóval a lényeg,nálam nincs ilyen szerencsére !!
2013. ápr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!