Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermeket fogadunk örökbe...

Kisgyermeket fogadunk örökbe hamarosan. (1 év körülit). Mennyi gyes jár ha ezelatt otthagyom a munkahelyem? 18 év folyamatos munkaviszonyom van.

Figyelt kérdés
Esetleg ha találnék másik munkát és ott elhelyezkednék megszakítás nélkül az folyamatos munkaviszonynak minősül-e ez esetben.Vagy kell az egy munkahelyen eltöltött 1 éves folyamatos munkaviszony?
2008. jún. 11. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A Gyes-Gyed témakörnek,hogy kinek jár és milyen feltételekkel a www.magyarorszag.hu honlapon tudsz utána nézni. Ha nem muszáj én nem mondanék fel míg le nem zárul az örökbefogadás. Biztos ami biztos. DE ezt neked kell tudni.
2008. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyes mindenképp 1 gyerekre 24 e ft körül van a gyed jár 180 nap tb fizetés uitán de a magyarorszag.hu-n tényleg jó dolgok vannak ajánlom.
2008. jún. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyes az mindenképp 24körül van és mindenkinek,a gyeddel jan 1 óta sokminden változott,ha nincs folyamatos bejelentett munkaviszonyod nem kapsz !!!Ez tuti én most szembesültem vele,mert nincs munkaviszonyom ápr.30óta és júli 16ra vagyok kiírva és azt hittük,ha elmegyek passzív táppénzre majd,munkanélkülire megkapom-tavaly még ígyvolt,de jan 1 től munkaélküliről nem lehet elmenni gyedre-úgyhogy mi is bejelentésért rohangáltunk!Mert ez kellett!És nem száít mennyi ideje dolgozol.Amúgy is az utolsó 4évet nézik mindenhol,a 180nap az arra vonatkozik ,hogy annyi bedolgozott munkaidődnek lenni kell mindenképpen.Szval az egy kicsit megtévesztő.Amúgy a legegyszerűbb ha egy tb kirendeltésgben megkérdezel mindent ,de amíg lehet tényleg ne lépj ki a munkahelyedről,feltétlenül az illetékes szerveknél érdeklődj,mert ghyorsan változik a jogszabály a dolgoknban.Ez tuti én már 7hónapja küszködöm ezzel!36hetes kismama
2008. jún. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!