Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 23 éves lány vagyok. Jelenleg...

23 éves lány vagyok. Jelenleg nincs munkám, de babát szeretnénk. Igy is járna nekem gyes meg családi meg minden ilyesmi?

Figyelt kérdés
2008. jún. 11. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Alanyi jogon jár az egyszeri szülési támogatás, a gyes, és a családi pótlék.

Ha nem voltál a szülés előtti két évben legalább fél évig biztosítva, akkor a minimum összeget kapod a gyerek két éves koráig, ami 2008-ban 28.900 Ft, ha jól emlékszem, ebből lejön a nyugdíjjárulék, így kézhez kapsz kb. 25.000 Ft-ot.

A családi pótlék és az az egyszeri segély nincs biztosítottsághoz kötve.


Továbbiak itt:

[link]

2008. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
A szülés előtti két évben összesen 180 nap munkaviszony szükséges, különben a mindenkori minimál nyugdíj töredékét fogod kapni, ami kb 20-25 ezer ft. Ráadásul a szüléskori egyszeri összeg (jelenleg 62500ft) sem jár. Tehát ha 2 éven belül nincs 180 nap munkaviszonyod, akkor nagyon keveset kapsz. szülés után még családi pótlék, de mit akarsz 40ezer forintból?? Még most indul el dolgozni és három hónapot kibírsz utána meg táppénz, de ha addig nem jön össze a baba akkor a 180 napot is ki tudnád dolgozni. Ja és ha dolgozol is a bruttó munkabér lesz a meghatározó.
2008. jún. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok. Bocs jár a szülés utáni egyszeri, de csak ha 4 szer veszel részt terhesgondozáson.
2008. jún. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Helló! Én is úgy estem teherbe, hogy nincs munkám, jövedelmem, de ha jól számolom, éppen megvan a 180 nap biztosított idő. Nem értek ezekhez a dolgokhoz, de majd talán a védőnő eligazít!! :)
2008. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek...amugy 10 honap munkaviszonyom van...
2008. jún. 11. 22:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!