Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van e olyan valaki aki valamié...

Van e olyan valaki aki valamiért nem kapja a gyedet, csak a gyest?

Figyelt kérdés
Rokkantsági járadékos vagyok, állítólag nem jár a gyed, csak akkor ha felfüggesztem a járadék folyósítását. Kérdés az hogy ha felfüggesztem, akkor a gyed lejárta után automatikusan tovább folyósítják e a járadékot? a gyessel együtt. Véglegesítve vagyok.
2009. szept. 17. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Persze aki soha nem dolgozott,aki suli közben közvetlenül utána esett teherbe,sőt azthiszem a vállakozók sem...


Nekem van ismerősöm,suli közben lett terhes,nem kap csak gyest,szintén ismerős vállakozó(kozmetikus,)csak gyest kap

2009. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Ez most akkor rehabilitációs járadék vagy rokkantsági nyugdíj? Mert nem mindegy...
2009. szept. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
21:45-nek, csak azzal kapcsolatban, hogy a vállalkozók kaphatnak-e gyed-et: kaphatnak, hiszen munkaviszonyuk van. Csak éppen sokszor nem éri meg nekik, mert nagyon sokan vannak, akik olyan kevés fizetésre jelentik be magukat, hogy annak a 70%-a kevesebb lenne, mint a gyes (ne felejtsük el, hogy a vállalkozói minimálbér kevesebb, mint az alkalmazotti). Szóval kaphat, és ha reális összegre jelenti be magát, akkor meg is éri neki, ha viszont nem, akkor marad a gyes.
2009. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha rokkantsági nyugdíjban részesülsz, akkor azt csak megszüntetni lehet, szüneteltetni nem. Akkor le kell mondani a nyugdíjat és meg kell igényelni a gyed-et. Ha pedig lejár a gyed, akkor újra kérvényezni kell a leszázalékolást. Aztán vagy megkapod vagy nem. :-( De miért is akarsz mindenáron gyedet? Mert a rokkantsági nyugdíj és a gyes együtt több lenne, mint a gyed, amit kapnál.
2009. szept. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!