Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az a kismama/anyuka, aki...

Az a kismama/anyuka, aki igényelte a Tb állam általi átvállalását, mennyi idő után kapta meg a határozatot?

Figyelt kérdés

Én január 17-én adtam be az igénylő lapot, és még mindig nem kaptam határozatot. Voltam bent a járási hivatalban (vagy mi a neve), amikor 6 hét eltelt, és azt mondták, hogy folyamatban van, várjak türelemmel. Viszont ma már 12-e van, ma van a fizetési határidő. Már megint be kell fizetnem a 6660ft-ot, lehet hogy potyára. Ha elfogadnák, és megkapnám ezt az átvállalást,akkor utólag ugye visszakapom a pénzem? Már 2. havi lesz befizetve azóta, mióta beadtam az igénylőt. Visszakapom a pénzt? És ha igen mikor? Adóbevalláskor?

Köszönöm a válaszokat.


2013. márc. 12. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:

ez a szoc. alapon járó??

nekem a benyújtástól számított naptól élt.

2013. márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És kit kellett beírnod átvállalónak? A helyi önkormányzatot? MErt nekem semmiféle ilyen adat nincs a papíromon. Ma kaptam meg egyébként a hatósági bizonyítványt.
2013. márc. 14. 11:01
 3/6 anonim ***** válasza:

a hatósági bizonyítványon rajta kell lennie, hogy érv. ideje a kiállításnapja.

most előkerestem az enyémet, nekem febr-ban lejárt az 1 év, gyesen vagyok, így nem kell meghosszabbíttanom szerinted?

nekem mindent az önkormányzatnál töltöttek ki.

2013. márc. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nézd meg mi a dátum a hat. bizonyítványodon.
2013. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A dátum rajta: 2013.01.17-2014.01.17.


Akkor azt a már azóta befizetett 2 havi pénzt vissza kapom?

2013. márc. 14. 11:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem maguktól nem fogják visszautalni,

neked kell bemenned ez ügyben az oep-be vidd magaddal ezt a papírt is.

2013. márc. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!